25. 5. 2024

Zraněný Messi na soupisce Argentiny, PSG nešetří kritikou: Nedává to smysl!

Sportovní ředitel Paříže St. Germain Leonardo kritizoval zařazení zraněními sužovaného Lionela Messiho do nominace Argentiny na blížící se zápasy jihoamerické kvalifikace MS. Chce se v této souvislosti obrátit na FIFA.

„Nedává to smysl,“ prohlásil Leonardo pro periodikum Le Parisien na margo reprezentační pozvánky pro Messiho. „Nesouhlasíme s uvolněním hráče pro potřeby reprezentace, když podle nás není v potřebné fyzické kondici nebo je ve fázi rekonvalescence. Tato situace si zaslouží rozhodnutí ze strany FIFA.“

Čtyřiatřicetiletého Messiho trápí problémy s kolenem i zadním stehenním svalem. Minulý týden absentoval na soupisce Paříže St. Germain v souboji Ligy mistrů na půdě RB Lipsko (2:2) a nenastoupil ani při výhře 3:2 v sobotním zápase francouzské Ligue 1 na půdě Girondins Bordeaux. 

Messi se představil teprve v osmi z osmnácti duelů PSG v této sezóně. Po přestupu z Barcelony skóroval třikrát v Lize mistrů, ale v domácí nejvyšší soutěži se zatím střelecky neprosadil a nepřipsal si ani přihrávku na gól, připomněla agentura DPA.

Argentina nastoupí v pátek 12. listopadu v kvalifikaci MS 2022 v Montevideu proti Uruguayi ao čtyři dny později bude hostit v San Juanu v šlágru Brazílii. Zatím figuruje na 2. místě tabulky jihoamerické zóny se ziskem 25 bodů, přičemž společně s lídrem z Brazílie jako jediní ještě nenašli přemožitele.