26. 5. 2024

Všechno co potřebujete vědět o Winter Classic mezi Minnesotou a St. Louis!

Minnesota Wild se po roce dočkala svého Winter Classic. Venkovní zápas v roce 2021 se nekonal, protože sezóna zkrácená koronavirem začala až v polovině ledna.

Letošní Winter Classic ve státě hokeje však bude výjimečný hned z několika důvodů:

-Bude to první, který začne záměrně v noci. Winter Classic 2011 na pittsburském stadionu Heinz Field byl kvůli předpovědi deště přesunut z odpoledne na večer.

-Bude mrazivý, očekávají se teploty pod bodem mrazu. To z něj dělá nejchladnější venkovní zápas NHL.

-Zápas je důležitý, protože Blues a Wild bojují o titul v Centrální divizi. Blues mají jednobodový náskok, ale Wild mají dva zápasy k dobru. Oba týmy mají bilanci 1-0 ve venkovních zápasech.

Vše, co je třeba vědět o zápase

V kolik hodin začíná zápas Blues vs. Wild Winter Classic?

Zápas začne v neděli 2. ledna v 01:00 na hřišti Target Field v Minneapolisu, které je domovem týmu MLB Minnesota Twins. Bude to již sedmý baseballový stadion, který bude tuto akci hostit.

Tři zápasy se konaly na stadionech NFL a tři na univerzitních fotbalových stadionech.

Jaké bude počasí na utkání Blues vs. Wild Winter Classic?

Předpokládaná teplota pro začátek zápasu je -5 a během zápasu by mohla klesnout o 3 až 4 stupně.

Nejchladnějším venkovním zápasem NHL byl první zápas Heritage Classic v Edmontonu v roce 2003, kdy bylo v době zápasu 0 stupňů. V Minneapolisu se bude teplota pohybovat kolem -20.

Podle webu NHL.com se na stadionu budou rozdávat ohřívače rukou a ve stáncích s občerstvením se bude podávat polévka. Kromě obvyklých vyhřívaných lavic bude vyhřívaná i trestná lavice a ledová plocha bude vyhřívaná, aby se zachovala celistvost.

Kde lze sledovat utkání Blues vs. Wild Winter Classic?

Zápas bude vysílán na stanici Nova Sport 1 či na Tipsportu.

Česká a slovenská stopa v utkání?

Bohužel, zápas bude bez české a slovenské účasti.

Zprávy ze St. Louis Blues

Co vyčítat vedoucímu týmu Centrální divize? Slabin by se opravdu našlo jen minimum. Berubeho družina předvádí po celou dobu sezóny velmi dobré výkony a postavení v tabulce je toho důkazem.

V posledních pěti střetnutích poznali hráči Blues porážku v jediném případě, 2:4 prohráli s Winnipegem. V doposud posledním zápase zdolali výsledkem 4:2 Oilers z Edmontonu. Týmové produktivitě celku vévodí Rus Vladimir Tarasenko s 32 body.

Zprávy z Minnesota Wild

Ještě v půlce prosince Minnesota udivovala parádní sérií osmi vítězství za sebou, jenže pak se dobře namazaný stroj zadrhl a rázem mají hokejisté Wild na kontě čtyři porážky v řadě.

V doposud posledním utkání změřili síly s Dallasem, v gólově bohatém střetnutí prohráli výsledkem 4:7. V tabulce Centrální divize se svěřenci kouče Evasona momentálně nacházejí na pěkné druhé pozici, přičemž na vedoucí St. Louis ztrácí jediný bod, dnes tak mají ideální příležitost vrátit se do čela.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je ruský forvard Kirill Kaprizov s 36 body.