28. 5. 2024

Jak fanynka Seattlu zachránila život kustodovi Vancouveru?

Zámořská NHL tu a tam píše neuvěřitelné příběhy a tento je jedním z nich.

Koncem října se Nadja Popovic, fanynka domácího týmu, zúčastnila zápasu mezi Seattlem a Vancouverem a seděla za střídačkou. Během zápasu si všimla na krku kustoda Vancouveru Briana Hamiltona zvláštní mateřské znaménko.

Chvíli se snažila upozornit obsluhu, pak zaklepala na plexisklo a napsala na mobil, že „to znaménko na krku je pravděpodobně rakovinné“.

Hamilton po návratu do Vancouveru vzal varování vážně a navštívil lékaře. Dozvěděl se špatnou zprávu, že znaménko je skutečně rakovinné. Dobrou zprávou bylo, že se na to přišlo včas a Hamilton se v krátké době vyléčil.

Na sociálních sítích se pak snažil najít jednu z fanynek, aby jí poděkoval. Nakonec si příspěvku všimla její matka a domluvila jim schůzku.

Stalo se to na Nový rok, kdy Vancouver hrál další zápas v Seattlu. Právě tam se setkali a během první třetiny běželo video z tohoto setkání na kostce nad ledem v aréně. Nadje Popovic tleskala celá aréna.

Oba kluby pak společně věnovaly Nadje 10 000 dolarů na stipendium na studium medicíny, „Jsem ráda, že vše dobře dopadlo a Brian je zdravý. Doufám, že ho čeká dlouhý život,“ dodala všímavá žena.