26. 5. 2024

Velká ztráta pro Liverpoolu a možná i anglickou repre. Henderson je out!

Anglický reprezentační záložník Jordan Henderson dost možná nestihne evropský šampionát (11. června-11. Července). Kapitán FC Liverpool se zranil ve víkendovém zápase proti Evertonu a čeká na výsledky vyšetření.

Podle portálu thesun.ie hrozí Hendersonovi v případě špatné zprávy od lékařů konec sezóny. V pondělí absolvoval RTG vyšetření, které odhalí rozsah jeho zranění. Existují obavy, že bude muset absolvovat operaci, která by ho vyřadila ze hry na minimálně 12 týdnů.

Trenérovi „The Reds“ Jürgen Klopp se v této sezoně rozpadla celá obrana, pro zranění dlouhodobě nehrají stopeři Virgil Van Dijk, Joe Gomez a Joël Matip. Proto na tomto postu v uplynulých zápasech hrával kapitán Liverpoolu.

Na výsledky jeho vyšetření bude netrpělivě čekat i trenér Anglie Gareth Southgate. V případě nutné operace by mohl 30letý záložník začít naplno trénovat nejdříve koncem května, ohrožena je proto i jeho účast na EURO 2020.

Angličané se před šampionátem utkají v přípravě začátkem června proti Rakousku a Rumunsku. Svou pouť na turnaji odstartují 13. června proti Chorvatsku, ve skupině mají i Česko a Skotsko.