16. 4. 2024

Proč Musiala zklamal Anglii?

Mladý fotbalista Jamal Musiala se v úterním osmifinále Ligy mistrů dostal překvapivě do základní sestavy Bayernu Mnichov a trenérovi Hansimu Flick poděkoval nejlépe jak mohl. Tak proč takový povyk?

Na triumfu nad Laziem Řím 4: 1 se podílel gólem a stal se nejmladším střelcem Bavorů v Lize mistrů. Svým výkonem zaujal i přítomné novináře, kteří otevřeli otázku jeho reprezentační budoucnosti.

V případě Musialu to totiž není tak jednoduché, jak se může zdát. Přestože se narodil v německém Stuttgartu, jako sedmiletý se přestěhoval do Anglie. Prošel všemi mládežnickými výběry „Albionu“, vedle toho se dvakrát představil i v týmu Německa do šestnácti let.

Loni se vrátil do rodné země, když z akademie Chelsea zamířil do Bayernu. V pátek oslaví osmnácté narozeniny a podle pravidel Mezinárodní fotbalové federace má poslední možnost vybrat si zemi, kterou bude reprezentovat.

Přestože ho k Anglii váže silné pouto a přiznal, že otázka reprezentační příslušnosti ho strašila déle, na otázku o budoucnosti odpověděl jednoznačně: „Mám jedno srdce pro Německo a druhé pro Anglii. Hodně jsem o tom přemýšlel a nakonec jsem se rozhodl následovat své pocity, které hovoří ve prospěch Německa. Cítím, že je to tak správně. „

Podle agentury DPA svým výkonnostním progresí už zaujal i trenéra Joachima Löwa, který se v lednu setkal s Musialom i jeho matkou a plánuje ho brzy nominovat. Debut v národním týmu by mohl absolvovat v březnových zápasech kvalifikaci MS 2022 a dokonce se říká, že by mohl figurovat i v kádru na EURO 2020.