14. 7. 2024

Hry o Mbappého: TOP 5 klubů, které by ho mohly získat

Kylian Mbappé má 22 let, ale už teď patří k absolutní světové fotbalové špičce. Mladý Francouz je aktuální hráčem Paris Saint-Germain, ale to už nemusí platit dlouho. Podívali jsme se na to, které kluby mají reálnou šanci na získání tohoto nadaného bombarďáka.

5.místo: Manchester City

Manchester City má skvělý kádr, kvalitního trenéra a štědré finanční zdroje. Citizens nejsou s Mbappém spojováni tak, jako některé jiné kluby v tomto výběru, ale City určitě třeba brát v úvahu, protože když si smyslu, že chtějí někoho získat, dokáží proplatit prakticky kohokoliv.

A kromě toho, Man City chce vyhrát Ligu mistrů, k čemuž by mu Mbappé mohl dozajista pomoci.

4.místo: Juventus Turín

Kdyby Kylian Mbappé zvažoval odchod do Itálie, jasnou volbou by byl Juventus Turín. Cristiano Ronaldo má 36 let a pomalu, ale jistě bude končit svou profesionální kariéru, přičemž i Stará Dáma myslí dopředu.

Negativem tohoto spojení je fakt, že podle dostupných zpráv Mbappého Serie A příliš neláká. Pokud opustí Ligue 1, bude to pravděpodobně Anglie či Španělsko.

3.místo: FC Barcelona

Barcelonu Mbappé v Lize mistrů pokořil famózním výkonem a třemi brankami, ale to nic nemění na tom, že tento francouzský útočník chová ke katalánskému gigantu velký respekt.

A stejné to je i z druhé straně, Barca si velmi dobře uvědomuje, že Kylian je hráč, kterému hráči by měla patřit následující dekáda. Pokud v létě odejde Leo Messi a klub se dostane díky prodejem k penězům, mise Mbappé by byla pro Blaugranas aspoň hodná zvážení.

2.místo: Liverpool FC

Liverpool bude pravděpodobně po konci probíhajícího ročníku potřebovat nový impuls, přičemž The Reds jsou jedním z klubů, které jsou s Mbappém spojovány nejčastěji.

Na Anfield by ho chtěl získat zejména Jürgen Klopp, i když by to podle všeho znamenalo odchod jednoho z trojice Salah, Firmino, Mane. Pokud by chtěl Kylian odejít do Premier League, LFC je pro něj ideální volbou.

1.místo: Real Madrid

Real Madrid je podle dostupných zdrojů největším favoritem na získání Kylián Mbappého. Trenér Bílého Baletu Zinedine Zidane i prezident Merengues Florentino Perez jsou velkými fanoušky tohoto francouzského zakončovatele. Očekává se, že Los Blancos budou chtít získat v letním přestupním období velké jméno a není ani zdaleka vyloučeno, že by to byl Mbappé.

Zdroj: Šport7.sk