28. 3. 2024

V Londýně se body dělily! Blues bez Lukakua stáhli dvougólové manko!

V 21. kole Premier League na začátku roku předvedly týmy Chelsea a Liverpool fotbalovým fanouškům skvělou podívanou, která skončila zaslouženou remízou 2:2. Po necelé půlhodině hry vedli Reds o dvě branky, ale domácí se nevzdali a do poločasu vyrovnali. Zvláště působivá byla střela Matea Kovačiče ve 42. minutě.

Oba týmy nebyly před tímto důležitým zápasem v nejlepším rozpoložení. Fyzicky unavení Blues se potýkali s početným mládežnickým týmem, což přispělo k tomu, že z posledních čtyř ligových zápasů vyhráli pouze jeden.

K tomu se přidal Romelu Lukaku, který nebyl nominován ani na ligový zápas poté, co vyjádřil svou nespokojenost s londýnským klubem.

Svěřenci Jürgena Kloppa, kteří kvůli zraněním nebyli ani na lavičce náhradníků, opět prohráli na hřištích Tottenhamu i Leicesteru a sesunuli se z čela tabulky.

Napínavý zápas plný pěkných fotbalových momentů odstartovaly dvě chyby obránců. Zatímco chybu Trenta Alexandera-Arnolda nepotrestal Christian Pulisic, na druhé straně hřiště mohl v 9. minutě vstřelit úvodní gól Sadio Mané, když využil zaváhání Trevoha Chalobaha.

Ve 26. minutě zvýšil vedení Reds Mohamed Salah. Po nádherné přihrávce od Alexandre-Arnolda se prosadil na pravé straně a zkušeně zakončil do odkryté branky.

Ve 41. minutě se Blues podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Míč, který po standardní situaci vyboxoval Caoimhin Kelleher, se dostal na nohu Kovačiće, který ho prvním dotykem umístil přesně k pravé tyči.

Na konci prvního dějství se domácí fanoušci mohli radovat ještě jednou. Po přihrávce N’gola Kantého se k míči postavil mladý Američan Pulisic a střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal na 2:2.

Po přestávce se Marcosu Alonsovi podařilo dosáhnout kýženého obratu. Před brankou hostů však promarnil slibnou šanci.

V 57. minutě se Salah po rychlém protiútoku pokusil vrátit Reds vedení, ale jeho pokus o lob skvěle zachránil Édouard Mendy. Poté musel domácí brankář předvést další skvělý zákrok, tentokrát proti střele Maného.

V 62. minutě Pulisic málem vstřelil svůj druhý gól v zápase, když se nebezpečně prosadil. Střelu však zablokoval pozorný Kelleher. Také hlavička Antonia Rüdigera těsně minula cíl.

Vítěz kola se nedostavil a oba týmy prohrály svůj boj o titul. Chelsea má před sebou dva náročné pohárové týdny, které zakončí 15. ledna ligovým zápasem proti Manchesteru City. Liverpool bude mít podobně nabitý program o den později doma proti Brentfordu.