28. 5. 2024

Po svátcích přímo do karantény? Messi mezi nakaženými hráči PSG!

Argentinec Lionel Messi je jedním ze čtyř fotbalistů Paris St. Germain nakažených koronavirem. Po vánoční přestávce měli pozitivní testy také Španělé Sergio Rico, Juan Bernat a Francouz Nathan Bitumazala.

Jeden z vedoucích pracovníků se rovněž nakazil COVID-19. Francouzský vicemistr oznámil pozitivní výsledky v neděli ráno, ale až později zveřejnil jména hráčů. Všech pět nakažených osob je v izolaci.

„Leo je v pravidelném kontaktu s naším lékařským týmem. Až bude mít negativní testy, přijede do Francie,“ řekl agentuře AFP trenér Mauricio Pochettino.

Jeho svěřenci odehrají v pondělí na trávníku ve Vannes svůj osmifinálový zápas národního poháru a v neděli 9. ledna se utkají s Lyonem v nejvyšší domácí soutěži.

„Nevím, jestli bude hrát proti Lyonu. Dokud nebude mít v Argentině negativní test, nemůže cestovat do Francie. Až se vrátí, posoudíme, zda je připraven hrát,“ dodal argentinský trenér.

Pochettino se bude muset na začátku nového kalendářního roku obejít také bez brazilského útočníka Neymara, který zůstane do konce příštího týdne v rodné zemi, kde se bude zotavovat ze zranění kotníku: „Do tréninkového procesu se zapojí až zhruba za tři týdny.“