14. 7. 2024

TOP 6 hvězdiček akademie Arsenalu, které čekají v roce 2022 na svou šanci!

Akademie Arsenalu sklízí nadšené ohlasy, v letošní sezoně na Emirates zazářili Bukayo Saka a Emile Smith Rowe. Gunners po celou sezónu využívají v průměru nejmladší tým v lize a tyto mladé hvězdy jsou v klubu po několika neúspěšných sezónách zjevením.

Mikel Arteta se nebojí vrhat děti z akademie do základní sestavy a v řadách Kanonýrů je mnoho velkých talentů, kteří mohou jít ve stopách Saka a Smitha Roweho a prorazit v prvním týmu.

Podívali jsme se na šest z nich, kteří se mohou v roce 2022 začít prosazovat.

#1 Charlie Patino

Anglický záložník Patino, jeden z nejlépe hodnocených mladých hráčů v klubu, má před sebou velmi zářnou budoucnost.

Osmnáctiletý mladík debutoval v prvním týmu ve čtvrtfinále Carabao Cupu proti Sunderlandu a během deseti minut skóroval.

Někteří ho označují za největší talent, který kdy prošel akademií, a jeho cílem bude získat pravidelné místo ve středu zálohy Arsenalu.

#2 Omari Hutchinson

Osmnáctiletý útočný záložník Hutchinson zaujal trenéry Arsenalu a je jen otázkou času, kdy dostane příležitost prosadit se na seniorské úrovni.

Je jedním z nejšikovnějších hráčů v akademii a poprvé na sebe upozornil, když mu bylo pouhých 12 let, a video, na kterém předvádí svůj ohromný dribling a ovládání míče zblízka, se stalo virálním.

Jeho dovednosti mu zůstaly po celou dobu vývoje a v týmu do 23 let jde nahoru a dolů. Díky několika pozoruhodným gólům a silným výkonům v této sezóně je rozhodně jedním z těch, které je třeba sledovat.

#3 Miguel Azeez

Vysoký, elegantní střední záložník Azeez je v současné době zapůjčen v týmu Portsmouthu v League One.

Za klub již debutoval v prvním týmu v zápase skupinové fáze Evropské ligy proti Dundalku a Gunners věří, že se z něj vyvine špičkový hráč.

Zatím není jasné, zda bude na hostování pokračovat i v příští sezóně, ale pokud se Azeez do klubu vrátí, má velkou šanci, že dostane příležitost v seniorském týmu.

A ti další 3?