17. 6. 2024

Do kterého velkoklubu by se nejvíce hodil Patrik Schick?

Patrik Schick zažívá nejpovedenější rok své dosavadní kariér y.Po veleúspěšném Euru poptávka na jeho služby byla vysoká, avšak Schick se rozhodl zůstat v Leverkusenu a udělal nejlépe jak mohl. Nebudu mu však v budoucnu v BayAreně příliš těsno?

Nyní po fantastickém podzimu, kde se mu v lize podařilo vsítit šestnáct gólu ve čtrnácti utkáních a v tabulce střelců mu náleží druhé místo, hned za hvězdným Robertem Lewandowskim a na záda Schickovi dýchá ještě norská megastar Erling Haaland.

Je nutné říci, že kolonka v počtu střelených gólů mohla být ještě vyšší, kdyby Českého útočníka netrápila zranění. Oba soky, kteří Schicka pronásledují v tabulce střelců, můžeme s klidným svědomím zařadit mezi nejlepší hráče na svém postu, což je pro Schicka a zejména také pro český fotbal, obrovská událost a skvělá pocta.

Je tedy zcela jasné, že poptávka při jeho životní formě o jeho služby, bude velmi vysoká.

V posledních týdnech vzbudil velký rozruch dokonce údajný zájem slavného PSG. Je ale otázkou, zda by tento případný transfer na věhlasnou adresu, byl tím „ pravým ořechovým“.

Schick už ve své první sezoně v bundeslize v dresu Lipska ukázal, že mu německá bundesliga náramně svědčí. Zejména největší boj by ho ale čekal o místo v základní sestavě. V hvězdně nabité sestavě v čele s triem – Messi, Mbappé, Neymar by Schicka čekal velmi tuhý boj.

Byť jde o velmi lákavou nabídku, je zde mnoho negativ a tento transfer by mohl být krok dozadu.

Jedním z klubů, který by se mohl pokusit získat Patrika Schicka je Londýnský Arsenal. Proč právě Arsenal? Na spadnutí je odchod Pierre- Emericka Aubameyanga, který toužil opustit Londýnský celek na začátku této sezony, nakonec však setrval.

Situace je špatná a mezi ním a koučem Artetou údajně panují rozepře což vyústilo v odebrání kapitánské pásky.

Fakt, že odchod Gabonského útočníka je na spadnutí, podtrhlo také, že Aubameyang není už pět zápasů po sobě ani na lavičce náhradníků.

Aktuálně jeho místo převzal zkušený Francouz Alexandre Lacazette, a byť se mu nedá upřít snaha, pro svůj tým pracuje velmi intenzivně napadá, stahuje se do hloubky pole, jeho gólový přísun je ale velmi žalostný.

Lacazette vstřelil ve čtrnácti ligových duelech, do kterých naskočil, pouze tři góly. A i v jeho případě by byl jeho odchod pro obě strany výhrou. Arteta se tedy bude muset poohlížet po novém útočníkovy.

Novou akvizicí by dle jeho představ měl být mladý Srb Dušan Vlahovič, který během podzimu nasázel za Italskou Fiorentinu ,šestnáct gólů.

Tento příchod se však jeví jako nereálný, jelikož o jeho příchod usilují věhlasnější velkokluby a také vysoká částka. Fiorentina si jeho služeb cení na 70 milionů eur.

Proto lacinější a velmi logickou variantou by mohl být Patrik Schick. V nové éře slavného celku, která je postavena na mladých hráčích by mohl být jednou z největších hvězd týmu a vrátit tým ze severní části Londýna do časů bývalé slávy.

Důležité ale bude, aby se mu vyhýbaly častá zranění a fantastickou formu si přenesl do druhé části sezony.