28. 5. 2024

Dobýt pevnost jménem Mallorca? Oslabená Xaviho družina musí uspět!

Barcelona se v neděli večer pokusí vyloupit pevnost jménem Visit Mallorca. Od příchodu nového kouče Xaviho ještě v La Lize nepoznala porážku a byť jí trápí početná marodka, Barcelona bude favoritem.

Xaviho svěřenci naposledy remizovali 1:1 se Sevillou, což znamená, že nyní odehráli tři ligové zápasy bez porážky.

Co se týče Mallorky, která se nachází na 15. místě, nasbírala v této sezóně doma 12 bodů z 27 možných.

Zprávy z Mallorcy

V dolní části tabulky se nachází Mallorca, která do víkendového střetnutí vstupuje s pouhými čtyřmi výhrami z 18 možných, přičemž osmkrát remizovala, včetně šesti z posledních devíti, což je nejvyšší počet remíz v této fázi sezóny v nejvyšší soutěži.

Los Bermellones se nyní utkají se soupeřem, proti němuž aktuálně táhnou sedmizápasovou sérii proher; v pěti zápasech nedokázali skórovat a v průměru inkasovali čtyři góly na zápas.

Jejich šéf Luis García Plaza – kterému chybí pouze středopolař Antonio Raíllo – prohrál jako manažer proti Barceloně poslední čtyři zápasy LaLigy, přičemž v každém z nich inkasoval nejméně čtyři góly.

V jedné fázi by se mohl obrátit na Ángela Rodrígueze. 34letý střelec se v této sezoně v La Lize trefil dvakrát, v obou případech z lavičky. Ve skutečnosti sedm z jeho posledních 11 ligových gólů padlo jako střídající hráč.

Mallorca předpokládaná XI: Reina; Maffeo, Valjent, Russo, Costa; Galarreta, Baba; Kubo, Kang-in Lee, Rodriguez; Angel.

Zprávy z Barcelony

Xavi rychle poznává, že život hlavního trenéra Barcelony není procházka růžovým sadem. Do víkendového utkání vstupuje s pouhou polovinou výher z předchozích šesti ligových zápasů.

Pokud započítáme i začátek působení Ronalda Koemana, pak Barça v této sezóně vyhrála pouze sedm z prvních 18 ligových zápasů, což je nejnižší počet výher v této fázi soutěže od sezóny 2003/04 (šest výher).

V tomto období pod Xavim došlo k jedné porážce a začíná být jasné, že se soustředí na budoucnost. Dosud se v týmu objevilo sedm hráčů ve věku do 20 let, kteří vstřelili pět z deseti gólů katalánského giganta.

Z historického hlediska vyhráli na Mallorce 11 z posledních 12 venkovních zápasů, včetně každého z posledních pěti. Navíc Gerard Pique v 11 předchozích střetnutích s Mallorkou nikdy neprohrál (devět výher a dvě remízy). Ve všech soutěžích se s nimi utkal častěji než s jakýmkoli jiným týmem, aniž by prohrál.

Barcelona předpovídaná XI: Ter Stegen; Araujo, Garcia, Lenglet; Busquets, De Jong, Alba, Gavi; Coutinho, Gonzalez, Ezzalzouli.

Poslední vzájemné zápasy

13.06.20 – LL – Mallorca vs Barcelona 0 : 4
07.12.19 – LL – Barcelona vs Mallorca 5 : 2
06.04.13 – LL – Barcelona vs Mallorca 5 : 0
11.11.12 – LL – Mallorca vs Barcelona 2 : 4
24.03.12 – LL – Mallorca vs Barcelona 0 : 2