Útok na TOP 10? Zimovjanová si závod ve Varech protrpí každý rok o něco méně!

Už loňský závod SP v Karlových Varech měla 26letá česká triatlonistka Tereza Zimovjanová skvěle rozjetý, jenže stačila malá nepozornost v zatáčce a skončila na obrubníku s rozbitým. Letos logicky doufá v lepší scénář…

Letošní sezonu zatím závodnice z Prahy hodnotí pozitivně. Aby ne, v závodě Světového poháru v mexickém Huatulcu si dojela pro životní výsledek v podobě 7.místa.

V létě Tereza absolvovala náročné soustředění v italském Livignu, které si zřejmě vybralo svou daň v podobě průměrných výkonů na ME v Mnichově (23.místo) a následném SP v Bergenu (37.místo).

Do závodu ve Varech však půjde odpočatá. Celkově se na náročné karlovarské trati představí již počtvrté.

“Když jsem jela SP ve Varech poprvé, tak jsem tam hrozně trpěla v těch kopcích. Přijde mi, že tam ale každý rok trpím o trochu míň,” vzpomíná česká reprezentantka na uplynulé ročníky.

Stejně jako ostatní čeští reprezentanti, i Tereza se těší na fantastickou diváckou kulisu podél trati, kterou je karlovarský závod vyhlášený. Lepší už bývá snad jen v německém Hamburku.

Na únik v cyklistice bych si troufla

V triatlonu je vždy zásadní položit základy úspěšného závodu už v plavání. Ovšem právě ve vodě se Zimovjanové letos daří nejméně.

“V Rolavě jsem však v minulosti vždy zaplavala dobře, takže spoléhám na tamní kouzlo,” říká s úsměvem a dodává, že se v posledních týdnech cítí v plavání silnější.

“Na kole chci jet v hlavní skupince a nedělat blbosti. Ale kdybych se cítila dobře a nějaká holka nastoupila, tak bych šla s ní nebo to aspoň zkusila,” předjímá možný průběh s tím, že je to spíše hypotetická varianta.

Nejlepší výsledek?

Nejlepšího umístění na SP v Karlových Varech zatím Tereza Zimovjanová dosáhla před dvěma lety, kdy doběhla jako pětadvacátá. Takové umístění by však letos považovala spíše za zklamání.

“Když bych skončila do 10.místa, budu nadšená. Do 15.místa je to v pohodě, cokoliv pod tak budu zklamaná,” poodhaluje své závodní ambice.

Favoritky závodu pak Tereza hledá mezi silnou německou či rakouskou reprezentací plus obhájkyně prvenství Julia Derron ze Švýcarska.

Sama sebe by společně s Lucemburčankou Evou Daniels pasovala do role černého koně závodu s šancí překvapit.

Sezona po Varech?

Triatlonová sezona se přehoupla do své druhé poloviny, která je však velkými závody nabitá.

V hledáčku má Tereza celou řadu z nich, ovšem právě závod ve Varech jí napoví, jakou cestou se vydat.

Instagram did not return a 200.