Volárova sezona za očekáváním: Vylepší jí ve Varech? Loni tu zajel životní výsledek!

Na závod Světového poháru do Karlových Varů se chystá i stálice české reprezentace Jan Volár. Ten se na největším triatlonovém závodě na českém území představí po deváté v řadě.

Po sérii umístění ve čtvrté desítce se loni Volárovi konečně ve Varech zadařilo podle jeho představ a svým 15.místem si připsal svoje vůbec nejlepší umístění na závodě Světového poháru.

V letošní sezoně zatím na takový výsledek nedosáhl.

Sezona s výsledky za očekáváním

Nejvíce se mu zatím letos zadařilo na květnovém ME v super sprintu, kde doběhl jako patnáctý. Jinak jsou jeho výsledky za očekáváním.

“Dle tréninků mohu soudit, že jsem se letos razantně výkonnostně posunul, a proto mě dosažené výsledky z dosavadního průběhu sezony dost mrzí,” říká loňský vítěz Českého poháru.

Karlovarský závod vnímá Volár jako jeden ze svých vrcholů sezony.

Náročná kopcovitá trať sedí hlavně silným cyklistům a běžcům. Právě na kole se Honza cítí nejsilnější a loni dokázal, že i navzdory mohutnější postavě si dokáže se stoupáními poradit.

“Dnes se závodí hodně rychle, a tak se moc taktizovat nedá. Samozřejmě se budu snažit držet se co nejvíc vpředu,” přemítá Volár.

Za favorita závodu označuje Volár Brazilce Manoela Messiase, který dominantním způsobem ovládl poslední závod Světového poháru ve španělské Valencii.

Kam po Varech?

Na začátku července se už počtvrté v řadě stal českým mistrem republiky na olympijských distancích, když dokázal v závěrečných kilometrech setřást svého největšího rivala Radima Grebíka.

České tituly však už Volár snad ani nepočítá, jelikož na domácí scéně dosáhl snad všeho.

Hlavní cíl pro nadcházející sezony je posbírat dostatek bodů právě na závodech Světového poháru či seriálu mistrovství světa WTCS a nominovat se na pařížskou olympiádu.

Právě na výsledku ve Varech bude Honza stavět plán pro zbytek sezony.

Rád by však podnikl závodní šňůru po Asii, kde se na podzim pojedou hned tři podniky Světového poháru. V plánu je i WTCS v italském Cagliari.

Instagram did not return a 200.