14. 7. 2024

UFC nečekaně propustila velkou hvězdu! Proč?

Největší světová MMA organizace nečekaně propustila ze svých řad elitního bojovníka lehké váhy.

Kevin Lee byl propuštěn ze soupisky UFC. Lee, který od svého debutu v únoru 2014 osmnáctkrát nastoupil za UFC a jednou bojoval o titul prozatímního šampiona v lehké váze, byl informován o svém propuštění ze společnosti.

Marquel Martin ze společnosti CAA, která Leeho řídí, uvedl, že jeho bojovník měl v době, kdy byl o této zprávě informován, ještě několik zápasů v rámci smlouvy s promotérem.

„Rozhodnutí UFC propustit Kevina je zklamáním a neštěstím,“ napsal Martin v prohlášení pro MMA Junkie. „Kevin je mladý, talentovaný a bojoval s těmi nejtvrdšími borci na soupisce UFC. Myslím, že UFC udělala špatné rozhodnutí, když ho propustila, ale všichni věříme, že Kevina čekají lepší dny v jeho kariéře.“

Devětadvacetiletý Lee (18-7 MMA, 11-7 UFC) prohrál čtyři z posledních pěti zápasů se špičkovými soupeři Danielem Rodriguezem, Charlesem Oliveirou, Rafaelem dos Anjosem a Alem Iaquintou, navíc byl „zakletý“ mezi lehkou a welterovou váhou. Zatímco do lehké velmi špatně hubnul, na borce o divizi výše byl příliš malý.

Jeho jediné vítězství za poslední tři roky přišlo na UFC 244 v listopadu 2019, kdy knokautoval Gregora Gillespieho legendárním kopem do hlavy.

Během svého působení v oktagonu Lee zaznamenal pozoruhodná vítězství nad Michaelem Chiesou a Edsonem Barbozou. V říjnu 2017 se na UFC 216 utkal také s Tonym Fergusonem o prozatímní pás ve váze do 155 liber, ale prohrál ve třetím kole na škrcení.

Po své poslední porážce s Rodriguezem v srpnu Lee slíbil, že „nepřestane, dokud to nevyřeším“. Nyní bude nucen pokusit se odrazit mimo UFC.