19. 6. 2024

Khabib nabídl svůj pohled na souboje Oliveira vs Poirier! Kdo vyhraje a proč?

Khabib Nurmagomedov si myslí, že pokud Dustin Poirier dokáže Charlese Oliveiru dostat do pozdějších kol, zvítězí a stane se novým šampionem lehké váhy.

Američan Dustin Poirier (28-6 MMA, 20-5 UFC) vyzve 11. prosince v hlavním zápase UFC 269 šampiona lehké váhy Oliveiru (31-8 MMA, 19-8 UFC) při jeho druhém pokusu o titul UFC poté, co v září 2019 nestačil na legenrádního Khabiba Nurmagomedova.

Poirierův hlavní trenér Mike Brown vysvětlil, že existují určité „nebezpečné oblasti červené zóny“, kterých se „Diamant“ musí obávat, když čelí velkému finišerovi, jako je Oliveira, a bývalý šampion Nurmagomedov s jeho tezí souhlasí.

„Do červené zóny Charlese Oliveiry nesmíte,“ řekl Nurmagomedov televizi ESPN. „Ten chlap je skutečný finišer. Je velmi nebezpečný, ale pokud ho Dustin Poirier dostane do pozdějších kol, jak nám řekl, myslím, že vyhraje. Ale pokud bude spěchat, myslím, že Charles Oliveira bude mít šanci. Můj názor: Myslím, že je to 60-40 (procent), pro Dustina Poiriera. Kvůli jeho kardiu a srdci, to je můj názor. Ale Charles je velmi, velmi nebezpečný soupeř a ví, že právě teď je skutečným šampionem, a protože má sérii devíti výher. Porazil Tonyho Fergusona, vyřídil osm chlapů a pro mě je to velmi zajímavý zápas,“ nechal se slyšet Khabib.

Od chvíle, kdy ho Nurmagomedov na UFC 242 uškrtil ve třetím kole, Poirier nasbíral tři výhry v řadě nad Danem Hookerem a dvakrát nad Conorem McGregorem. Oliveira neprohrál už téměř čtyři roky a shromáždil statistiky, které ho zařadily na první místo v UFC v počtu finišů i v počtu