17. 4. 2024

Jaké bitvy nabídne blížící se OKTAGON 29?

Už tuto sobotu se můžeme těšit na velkolepý turnaj Oktagon 29 v brněnském Zoner
Bobyhall. Nabité kartě vévodí duel Kozma vs Veličkovič. Další titulová obhajoba Růžového
Pantera proti zkušenému veteránovi UFC a PFL ze Srbska.

Dle původního plánu se měl šampion Oktagonu utkat se šampionem pérové a lehké váhy Ivanem Buchingerem, ten se však nedávno zranil. Oproti zkušenému Srbovi tak bude „Růžový panter“ v malé výhodě. Natrénovano má na pětikolový zápas, zatímco Veličkovič, se připravoval na tříkolový souboj s Mate Kerteszem.

Kozma předvídá, že zápas vyhraje jako obvykle srdcem, tedy stejně jako tomu bylo s Apollem. Veličkovič však nebude o nic lehčím oříškem. Má za sebou šest zápasů v UFC (2-3-1), celkově je jeho skóre 20:10, ale pouze jednou byl ukončen. Když už prohrává, tak jen na body. Za zmínku stojí jeho extrémně tvrdé low kicky, kterými ničí své soupeře.

Oproti Buchingerovi, na nějž se Kozma připravoval, je Veličkovič nejen těžší a vyšší, ale také komplexnější. Dokáže vyhrávat zápasy jak v postoji, tak v grapplingu či na body.

Pro českého válečníka by skalp Veličkoviče mohla být skvělá vizitka pro prestižní světové organizace.

V hlavním předzápase se představí vítěz třetí série reality show Oktagon výzva Karol “Bomby” Ryšavý a proti němu
nadějný belgický prospekt Losene Keita, který mezi profesionály dosud nepoznal
přemožitele.

Mimo jiné uvidíme domácí hvězdy: Bartla, Kuzníka a vítěze poslední série Oktagon výzvy Romana Pauluse, kterého čeká nelehká zkouška v podobě stříbrného medailisty z Mistrovství světa amatérů IMMAF Petera Gabala. Peter sice v posledním zápase na body podlehl Karetovi, ale teď hlásí skvělou formu a připravenost ukázat svůj ohromný potenciál.

Poprvé se také ukážou nově příchozí zahraniční bojovníci. Christian Eckerlin, šampion německých organizací Fair FC a GMC, v posledním zápase získal důležitý skalp v KSW a teď si jde pro další do Oktagonu. Šňůru šesti vítězství mu bude chtít ukončit “Greek Emperor” John Palaiologos.

Řek ukončil 11 ze svých 18 vítězství v prvním kole. Zvítězí německý šampion nebo Palaiologos všechny překvapí další rychlým ukončením?

Na svou premiéru v Oktagonu se připravuje i “The Last Viking” Thomas Narmo. Neporažený, více než dvoumetrový norský těžkotonážník se postaví bývalému titulovému vyzyvateli Danielu Dittrichovi.

Naruszczka vs Běle, zápas nízko pod radarem pozornosti, ale s potenciálem krvavé bitvy. Naruszczka, po neúspěšné šanci o titul a diskutované prohře s Hoškem, nutně potřebuje vítězství.

Má tvrdý, valivý styl a granáty v rukách, ale naproti němu v kleci stane finalista první série Oktagon výzvy Jakub Běle. Velmi technický striker Běle je po poslední výhře nad Bolem při chuti a vzal velkou výzvu. Co zvítězí? Technika mladého Čecha nebo dravost polského veterána? Jistotou je vynikající podívaná.

Sečteno podtrženo – čeká nás skvelý turnaj, který už od samotného začátku garantuje
skvělou show. Show, kterou není radno si nechat ujít. Přenos můžete zakoupit na oktagon.tv, nebo lístky do Brna na ticketporla.cz.