22. 6. 2024

Trilogie s Maxem se odkládá! Kdo bude náhradní vyzyvatel pro Volkanovskiho?

Vzhledem k tomu, že Max Holloway se kvůli zranění odhlásil z hlavního zápasu UFC 272 proti šampionovi pérové váhy, hledá se pro šampiona Volkanovskiho náhradní soupeř. Kdo je v nabídce?

Dle zahraničních zdrojů to aktuálně vypadá, že náhradníkem by se mohl stát Chan Sung Jung aka Korean Zombie. Jungův manažer Jason House z agentury Iridium Sports Agency v pátek pro MMA Junkie potvrdil, že fanoušky oblíbený korejský bojovník je ochoten a schopen nastoupit.

„KZ je více než ochotný nastoupit a bojovat o titul na UFC 272,“ řekl House.

„Když se podíváme na žebříček, je dalším nejvýše postaveným bojovníkem, který přichází po vítězství, a o tomto zápase mnozí mluví už delší dobu. Když dostane příležitost, ukáže, že je nejlepší na světě.“

Jung (17-6 MMA, 7-5 UFC) vyhrál tři ze svých posledních čtyř zápasů. Po výhrách nad Renatem Moicanem a Frankiem Edgarem prohrál Jung v lednu 2021 jednomyslným rozhodnutím s Brianem Ortegou.

Ve svém posledním vystoupení Jung si připsal výhru nad Danem Ige na body. V tomto zápase si Jung poranil rameno.

V říjnu Jungův hlavní trenér Eddie Cha ze společnosti Fight Ready MMA pro MMA Junkie uvedl, že proces rekonvalescence trval o něco déle, než se očekávalo, ale že se jeho bojovník blíží k návratu do tréninku.

Zdá se, že šampion se nebrání myšlence postavit se Jungovi jako náhradnímu soupeři. „Jdeme do toho!!!“ napsal Volkanovski napsal v pátek večer na Twitter.

UFC 272 se koná v sobotu 5. března v T-Mobile Areně v Las Vegas.