22. 6. 2024

Problémy šampiona Oliveiry? Bez brýlí je prý skoro slepý!

Šampion UFC v lehké váze Charles Oliveira učinil šokující prohlášení. Brazilec nosí před zápasy brýle a padla otázka, jak špatně vlastně vidí. A podle něj je to opravdu špatné. Oliveira vidí jen na padesát procent, ale přiznal, že mu to v dosavadních zápasech nevadilo. A je to vidět. Brazilec neprohrál už více než čtyři roky a nedávno obhájil pás v lehké váze.

Je neporažený v deseti zápasech. Oliveira naposledy prohrál v roce 2017 a od té doby táhne deseti zápasovou vítěznou šňůru. Přesto jeho cesta na vrchol nebyla vůbec snadná.

Brazilec nosí před zápasy dost silné brýle. Jen s tím nikdo nepočítal a nepředpokládal žádné velké problémy. Nyní však Oliveira učinil šokující prohlášení.

„Řeknu vám pravdu. Jsem chlap, který hodně věří v Boha a není to žádná sranda. Když si sundám brýle, vidím jen na 50 procent. Nikdy mi to ale v zápasech nevadilo. Během nich vidím tři obličeje, tváře. Pokud trefím ten prostřední, je to v pořádku. Musím ale vidět tři tváře. Když trefím tu uprostřed, je to skvělé,“ vyjádřil se Oliveira v podcastu Flow.

„Když si sundám brýle, je to normální, vidím soupeře na druhé straně. Bůh mi žehná natolik že vidím normálně. Ale na ulicích, když si je sundám, jsem slepý. Představte si, jak bych na tom byl, kdybych při boji viděl na 100 procent. Někdy jdu ke kleci bez brýlí, někdy s brýlemi. Záleží na mé náladě. Někdy rád vejdu s brýlemi, abych vypadal neškodně a praštěněji, než už jsem,“ pokračoval.

Oliveirovy brýle se dostaly do centra pozornosti po jeho nedávném vítězství proti Dustinu Poirierovi. Brazilec se po vítězném duelu dral uličkou mezi fanoušky a jeden z nich mu je doslova vytrhl z očí.

V tu chvíli ale zasáhla ochranka, která je získala zpět. „Ukradl je, chtěl si je vzít a nosit je. Naštěstí jsme je dostali zpět. Tímto bych chtěl poděkovat ochrance,“ řekl Oliveira bezprostředně po incidentu.