30. 5. 2024

TOP 7 střelců z NHL s nejpřesnější muškou

Zdaleka ne všichni hráči z následujícího žebříčku jsou širokou hokejovou veřejností považováni za nejlepší snajpery, ale když se rozhodnou vypálit, jejich střely častokrát najdou cestu za záda soupeřova brankáře. Toto je 7 hokejistů s nejpřesnější muškou v NHL (hráči museli mít odehraných alespoň 100 zápasů a v úvahu se berou poslední 4 sezóny).

7.místo: 🇨🇦 Brett Connolly – Florida Panthers

Connolly má pouze 27 let, ale zkušenosti už stihl posbírat z více klubů. Největší týmový úspěch zaznamenal s Washingtonem v roce 2018, kdy Caps získali Stanley Cup. Nyní je již však hráčům Floridy, kde se snaží navázat na střeleckou úspěšnost ze svých nejlepších ročníků. Za poslední 4 sezóny je jeho statistika v této oblasti 17,6%. Ze 404 střel se tak z gólu radoval 71-krát (v 286 zápasech).

6.místo: 🇸🇪 Elias Pettersson – Vancouver Canucks

Poslední vítěz Calder Trophy je od svého příchodu do NHL obávaným útočníkem. Bodejť by také ne, když v 139 duelech získal 132 bodů, přičemž 55 z nich tvořily góly. Na bránu soupeře vystřelil zatím 306-krát, což znamená, že jeho úspěšnost činí 18%. Pettersson má budoucnost před sebou a máme se od něj rozhodně na co těšit.

5.místo: 🇩🇪 Leon Draisaitl – Edmonton Oilers

Jeden z nejlepších hráčů současnosti se v posledních 2 sezónách zařadil i mezi nejobávanějších střelců. Bodejť by také ne, když má takový střelecký apetit. Vždyť na soupeřových gólmanů vyslal až 815 puků! Jistě, je mnoho jiných hokejistů s vyšším číslem, ale kdyby bereme v úvahu pouze hráčů z nejužší desítky úspěšnosti střelby, Draisaitlovi by patřila 2. příčka. 18% úspěšnost znamená 147 gólů, které tento Němec nastřílel v 313 zápasech

4.místo: 🇨🇦 Paul Byron – Montreal Canadiens

Kolega z útoku slovenského střelce Tomáše Tatara z kanadského Montrealu rozhodně není sběratelem bodů, branek, či individuálních ocenění. Může se však pyšnit vysokou úspěšností střelby. Za poslední 4 roky byly jeho pokusy překonat brankáře úspěšné na 18,3%. Celkově se ke střele odhodlal 334-krát, což znamená, že v 248 utkáních zaznamenal 61 branek.

3.místo: 🇷🇺 Ivan Barbashev – St. Louis Blues

Loňský držitel Stanley Cupu není proslulým střelcem. Ani jednou ve své 4-leté kariéře v NHL nevstřelil v sezóně více než 14 branek. Když se však rozhodne pálit, jeho statistiky se v této oblasti řadí mezi nejlepší v celé lize. 18,5% z 200 střel znamená, že od svého vstupu do nejlepší ligy světa vsítil 37 branek. Celkově nastoupil do 232 zápasů.

2.místo: 🇨🇦 Mark Scheifele – Winnipeg Jets

Center Winnipegu se v posledních letech stal uznávaným hokejistou a svědčí o tom i počet bodů, zda jeho důležitost pro celý tým. Za 4 roky Scheifele vypálil 654-krát a 18,6% z těchto střel skončilo gólem. Na kontě má tak 122 přesných zásahů, na které potřeboval 292 zápasů.

1.místo: 🇺🇸 T.J. Oshie – Washington Capitals

Oshie už pátým rokem hraje v hlavním městě Spojených států a byl velmi důležitým (a podle nás některými nedoceněným) článkem mužstva, které před dvěma lety dokázalo získat Stanleyův pohár.

Americký pravák vyslal na bránu soupeře v posledních 4 sezónách 546 střel, přičemž až po 18,7% z nich zazněla siréna. Oshie vsítil 102 branek v 280 duelech.