21. 2. 2024

TOP 7 nejlepších českých aquaparků

Zaplavat si v bazénu, vyhřát se v sauně, projet se na toboganu, relaxovat ve výřivce! Tak nějak vypadá správný den v aquaparku… Zážitky nabízejí vodní areály v Česku po celý rok, ale které z nich jsou ty nejlepší?

7.místo: Aquadream Barrandov

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra na Praze 5! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti, obyčejným 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Odvážní průzkumníci se mohou spustit po 115 metrů dlouhém červeném tobogánu nebo využít modrý 62metrový tobogán, který se sjíždí na dvoumístných nafukovacích plavidlech.

K dispozici je i whirpool (vodní, perličková masáž), masážní trysky a vodní chrliče. Pro zdatnější plavce je připravena divoká řeka s umělým protiproudem. Pro klidný požitek z vody lze vždy využít rekreační 25 metrů dlouhý bazén.

6.místo: Městské lázně Hradec Králové 

Městské lázně – aquapark nabízí řadu atrakcí. Můžete se projet tobogánem, zaplavat si v bazénu, užít si umělé vlnobití, poležet si v ve vířivce či horkém bazénku. V bazénu jsou instalovány vodní trysky a umělý proud. V budově aquaparku je i ubytovna, ve které můžete přespat.

Dále můžete vyzkoušet saunu, vnitřní bar, solárium nebo masáže. Největším lákadlem jistě zůstává umělé mořského vlnobití. V rámci vstupného si můžete kondičně zaplavat v 50m bazénu, který je s lázněmi propojen chodbou.

5.místo: Aquapark Olešná

Nedaleko Frýdku-Místku a přehrady Olešná najdete stejnojmenný aquapark s venkovní a vnitřní částí. Unikátnost tohoto volnočasového centra tkví především v jeho umístění do prostředí kouzelné beskydské krajiny s dech beroucím výhledem na Lysou horu.

Venkovní část, která je otevřená pouze v létě, nabízí tobogány, skluzavky, plavecký, relaxační a dětský bazén, masážní lavice, pravidelné hodiny aqua aerobiku, hřiště pro nohejbal a beachvolejbal. V kryté části pak najdete divokou řeku, tobogán s videoprojekcí, proudový kanál nebo dětský koutek pro malé děti. Jde zde samozřejmě i saunový svět se 4 druhy saun.

4.místo: Aquapark Olomouc

Další moravský skvost láká na celkovou vodní plochu 1 200 m², z nichž polovina je součástí zastřešené části. Ani špatné počasí vám tak nemůže zkazit návštěvu. Ve vnitřní části aquaparku najdete adrenalinový space bowl i vodní atrakce v podobě proudového kanálu, vodního děla, chrličů a různých masážních trysek.

Venku se pak nachází plavecký bazén, relaxační část s whirpoolem, parní prohřívárny, sauny, solária nebo masáže. Zajímavostí je speciální vodní trampolína, kterou pravděpodobně nikde jinde nenajdete. Pro děti je tady vybudovaná i pestrobarevná lezecká stěna s vodní tématikou a nechybí ani zábavní herní panely, herní konstrukce a další zajímavosti.

A ty 3 nejlepší? 👇