19. 6. 2024

5 sexy sporťaček z televize! Která je vaše favoritka?

Každá televize se ráda chlubí svými krásnými reportérkami, obzvláště ty sportovní mezi pánským publikem letí. Spojení krásné ženy a sportu je sice starší, ale stále oblíbený trend. Nejinak je tomu v České republice. Znáte naše krásné sportovní reportérky?

Inna Puhajková

Schválně si zadejte do vyhledávače slovo ‚sporťačka‘. Všechny přední příčky obsadí půvabná moderátorka Inna, kterou každý zná coby expřítelkyni českého hokejového boha Jaromíra Jágra.

Pár spolu tvořili dlouhých šest let. Bývalá modelka se v roce 2012 dostala do největší české komerční televize NOVA jako reportérka a hned o rok později povýšila na moderátorku Sportovních novin.

Po dlouhém soužití se sportovní celebritou nejspíš hodně pochytila a dnes působí, jakoby se v roli sportovní moderátorky našla. Minimálně stejně jako Sportovní noviny baví i její instagram, kam se Inna nebojí tu a tam sdílet i poněkud odvážnější fotky, ze kterých je patrné, že sportu se nevěnuje jen při čtení zpráv. Její skvělá postava nenechá spát nejednoho sportovního fanouška.

Monika Čuhelová

Málokterá žena v Čechách rozumí fotbalu tak, jako právě Monika Čuhelová. Aby ne, když je dcerou uznávaného trenéra Petra Čuhela. Není to ale jen fotbal, čemu Monika rozumí, na vysoké škole vystudovala sociální a mediální komunikaci. Do televizního prostředí vstoupila nejprve v domovském Brně na soukromé televizi, odkud plynule přešla do Prahy nejprve na Radio Kiss 98, aby se pak v letech 2012-17 uchytila jako fotbalová televizní reportérka v České televizi.

Z ČT odešla na vlastní žádost, aby si vyzkoušela život v New Yorku. Po návratu probíhaly námluvy s O2 TV Sport, avšak neúspěšně, a tak se jako správná brněnská rodačka vrátila na rodnou hroudu, aby z pozice reportérky klubové televize vylepšila mediální obraz milované Zbrojovky Brno. Jejím partnerem byl bývalý fotbalista, vyhlášený bavič a brněnský patriot Petr Švancara, se kterým napsali jeho biografickou knihu s názvem Mercedes: Projížďka životem fotbalového baviče. Kniha dostala čtenářskou cenu Český bestseller 2015.

Šárka Peková

Do podvědomí sportovních a zvláště fotbalových fanoušků se Šárka, na rozdíl od výše zmíněných dam, dostala skrze osobní kontakt na stadionech, odkud točí svoje populární vlogy s názvem Se Šárkou na fotbal. Ty na youtube mívají až desetitisíce shlédnutí. Její vášeň pro fotbal z ní během relativně krátké doby udělala vlivnou influencerku, které si najednou všímají silné společnosti okolo sportu.

Byť vystudovala jazyky, které soukromě stále vyučuje, před kamerou jakoby se našla a nové výzvy na sebe nenechaly dlouho čekat. Díky jejím populárním vlogům a práci reportérky klubové televize Bohemians 1905 si jí začali všímat i silnější hráči a Šárka začala externě spolupracovat s největším sportovním serverem u nás iSportem a jejích aktivit si všimli i na Slovensku, kde navázala spolupráci jako reportérka serveru Šport24.sk.

Možná ještě o něco více, než její sportovní vstupy, je mezi fotbalovými fanoušky populární její instagram, kde se Šárka nebojí vystavovat své dokonalé tělo v plné kráse.

Barbora Černošková

Přesto, že do sportovní redakce České televize nastoupila Barbora původně jen jako brigádnice při škole, stala se z ní během let uznávaná moderátorka Branek, bodů, vteřin. Jako bývalá reprezentantka v synchronizovaném plavání, jejímž manželem je navíc basketbalista Jiří Černošek, měla Barbora ke sportu logicky blíže než k jiným rubrikám.

Na obrazovkách veřejnoprávní ČT 4 Sport se začala Černošková objevovat od konce roku 2007, a i když je už od té doby na třetí těhotenské pauze, je pro její profesionální přínos v ČT Sport stále velmi žádaná. Navíc, před objektivem je nejen zkušená a přirozená, ale také si udržuje svěží půvab a eleganci, což dokáží ocenit nejen sportovní diváci.

Žaneta Peřinová

Opravdovou matadorkou mezi sportovními novinářkami je Žaneta Peřinová, kterou můžeme na obrazovkách České televize vídat už od roku 2001. Její přední disciplínou je atletika, které se sama v mládí aktivně věnovala a v roce 1995 se dokonce stala mistryní České republiky v chůzi na 3 kilometry.

Mimo atletiky se Žaneta v mládí věnovala volejbalu, plavání či gymnastice, což je na reportérce, která už dávno překročila léta páně, stále vidět. U sport by Žaneta pravděpodobně zůstala, i kdyby zrovna nebyla před kamerou, jelikož má vystudovaný sportovní managment.