18. 7. 2024

TOP 7 mladíků, které se vyplatí sledovat na olympijském turnaji!

Olympijský hokejový turnaj začíná za necelý týden soubojem mezi Ruska a Švýcarskem. Před úvodním buly nejsledovanější olympijské akce se podíváme na hokejisty, které se vyplatí sledovat i přes absenci hráčů NHL. Dnes pokračujeme s mladými lidmi.

#7 Samuel Kňažko

Náš žebříček zahajujeme slovenským hokejistou. Je jím kapitán národního týmu do 20 let Samuel Kňažko.

Trenčínský rodák má i přes svůj mladý věk již dostatek zkušeností se seniorskou reprezentací. Hrál také na mistrovství světa a olympijské kvalifikaci.

#6 Matthew Knies

V dresu USA najdeme i slovenského rodáka. Je jím Matthew Knies, který hrál i na nedávno skončeném juniorském šampionátu.

Devatenáctiletý útočník bude chtít s týmem USA získat medaili. Přestože je mu teprve 19 let, jeho role v týmu je velká.

#5 Kirill Marchenko

V dresu Ruska bude hrát také 21letý Kirill Marčenko. Tento útočník v současné době hraje za SKA Petrohrad v KHL, kde je jedním z lídrů týmu.

Marchenka draftoval Columbus v roce 2018 jako 49. hráče v celkovém pořadí. Od vytáhlého útočníka se v Pekingu očekávají kvalitní výkony a kanadské body.

#4 Matty Beniers

Mladíky do Pekingu nominovaly také Spojené státy. Loňská dvojka draftu Matty Beniers bude hrát za USA pod olympijskými kruhy. 19letý útočník se stal vůbec prvním hráčem Seattlu Kraken ve výběru NHL.

Na olympijském turnaji bude debutovat v dresu seniorské reprezentace, ale očekává se, že bude jedním z lídrů svého týmu.