28. 5. 2024

Rosandič na ZOH přeci jen pojede! Co se stalo?

Na úkor nešťastného Mária Grmana, kterého do Pekingu nepustil pozitivní test na COVID-19, se v nominaci slovenské reprezentace objevil Mislav Rosandič.  Sedmadvacetiletý obránce, který hrává českou extraligu za Liberec, se tedy nakonec dočkal vytoužené nominace.

Rosandič je rodák z chorvatského Záhřebu, který jako patnáctiletý opustil rodnou zemi a vydal se splnit si svůj hokejový sen na Slovensko. Hokejově pak vyrůstal v Dubnici nad Váhom a posléze v Bánské Bystrici.

„Nikdy jsem reprezentační nominaci neodmítnul, vždycky pro mě znamenala hodně, byl jsem připravený,“ říkal Rosandič pro sport.sk. „Sice jsem se na Slovensku nenarodil, ale je to můj domov. Byl jsem připravený, i kdybych tam měl jen trénovat a neodehrál ani jeden zápas.“

Rosandič může brát dodatečnou nominaci jako dárek k 27. narozeninám. Absence jeho jména v původním seznamu nominovaných jej překvapila. Na posledním mistrovství světa byl asistentem kapitána a byl vyhlášený nejlepším bekem Slovenska. „Věřil jsem, že bez hráčů NHL budu na hraně. Nakonec se ukázalo, že jsem se mýlil a mezi osm beků jsem se nevlezl. Nebral jsem to tragicky. O to větší radost teď mám z dodatečné nominace. Olympiáda byl můj sen.“

Rosandič tak nakonec doplnil čtveřici slovenských hráčů z české extraligy. V týmu se potká s Branislavem Konrádem (Olomouc), Markem Ďalogou (Kometa), Milošem Kelemenem (Ml. Boleslav) a Peterem Čerešňákem (Plzeň).