15. 6. 2024

NHL se vrací do Česka!

Příští sezona NHL bude rozehrána v Evropě a zatím neurčené zápasy základní části zámořské hokejové ligy budou na podzim hostit Česko a Finsko. Navíc se předtím odehrají přípravná utkání ve Švýcarsku a Německu. Bez dalších podrobností to na tiskové konferenci před startem víkendu All-Star Games v Las Vegas oznámil komisionář Gary Bettman.

NHL se mimo území Severní Ameriky nehrála od 9. listopadu 2019, kdy se ve Stockholmu utkaly Tampa Bay s Buffalem. Na Česku se naposledy představila 4. října 2019, kdy v rámci úvodního kola soutěže sehrály v pražské O2 aréně utkání Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks (4:3).

V roce 2020 byly v plánu přípravné duely Bostonu s Nashvillem v Mannheimu a Bernu a následně měl v Praze jejich zápas zahájit základní část, plány ale zhatila pandemie koronaviru.

Nyní by vedení soutěže chtělo na tradici zahraničních zápasů opět navázat. „Nastolili jsme trend, co se týče větší a pravidelnější frekvence zápasů v Evropě. S doznívající pandemií a doufejme návratem k normálu je jen pochopitelné, že tyto snahy obnovíme a rozšíříme je,“ prohlásil zástupce komisionáře Bill Daly.

Zatím není jasné, které kluby by se letos měly v Evropě představit. Určena nejsou ani konkrétní hostitelská města a přesné termíny.

Dosud se v rámci projektů NHL Premiere (2007-2011) a NHL Global Series (2017-2019) odehrálo v Evropě 32 přípravných zápasů a 28 duelů základní části. Šest soutěžních zápasů v minulosti hostilo i Japonsko.