TOP 7 česko-slovenských nadějí pro UFC
V českých a slovenských gymech už nějaký ten pátek vyrůstá nová generace MMA bojovníků. Jsou komplexní, mají za zády managment, ví, jak svojí cestu a zápasy promovat. Magazín Fórum Sport sestavil žebříček těch nejlepších z nich, kteří by se jednou mohli objevit i na soupisce slavné UFC.
#7 Leo Brichta
Ještě pár let zpátky platil za „zázračné dítě“ českého MMA. Na amatérském mistrovství světa získal bronzovou medaili ve váze do 70 kg. Amatérskou kariéru zakončil s bilancí 31 výher a pouze 3 porážky.
Vstup do světa profíků však nedopadl tak, jak si Leo představoval. Ve třetím zápase utrpěl vážné zranění kotníku a byl rok mimo.
Do největší tuzemské organizace Oktagon MMA vstupoval s rekordem 3-2 a když jej po vítězném debutu utáhnul Rony Paradeiser, psalo se o nenaplněném potenciálu.
Jenže za poslední 2 roky udělal tenhle 23letý zástupce pražského PriMMAt Gymu obrovský progres a hlavně zaznamenal 5 výher před limitem.
Díky svému atraktivnímu bum bum stylu, kdy soupeře zasype sprškou tvrdých ran a snaží se ho, co nejrychleji knockoutovat, se stal miláčkem domácích fanoušků.
Leo si prostě umí získat fanoušky a na to velké organizace slyší: „Rád jdu do přestřelky, rád cítím krev. Rád bojuju, kvůli tomu to dělám. Baví mě vyhrávat, jsem rád středem pozornosti, když mi celá arena tleská. Tohle je pro zápasníka nejvíc.“
Stinná stránka jeho kariéry pak bývala jeho disciplína. „U něj to je jenom o disciplíně, jinak jeho boj a hlava jsou geniální,“ nechal se kdysi slyšet jeho trenér Marek Lončák.
Ten musí řešit o aktuální spory mezi ním a organizací Oktagon MMA, jelikož Leo změnil managment a rozhodl se přestoupit do konkurenční organizace Real Fight Arena.
Oktagon se odvolává na platnou smlouvu a místo bitev v kleci se obě strany budou v příštím roce nejspíše potkávat soudů.
Pro Brichtu, který měl fantastický rok, se jedná o velmi nepříjemnou záležitost, jelikož nemůže s klidným vědomím zápasit, dokud se tahle kauza nevyřeší.
Doma je Brichta sice za hvězdu, ovšem sám má ambice vyzkoušet si v budoucnu cestu v nějaké světové organizaci. V minulosti byl blízko zápasu v ruské RCC.
Taková UFC určitě není na pořadu dne, ovšem největší světová organizace v posledních letech dává hodně důraz na atraktivitu bojovníka i tomu, jak dokáže pohltit fanoušky a vypromovat svoje zápasy.
Pokud bude Leo v příštích 2-3 letech nadále svým stylem porážet zvučné soupeře, minimálně pozvání do Dana White Conteder Series je reálné. Nevýhodou je jeho lehká váha, která je zrovna v UFC extrémně nabitá.
#6 Lucia Szabová
Slovenská šampionka 4. série OKTAGON Výzvy v bantamové váze má stále jen 24 let, v kleci nasbírala 6 výher a nepoznala přemožitelku. Jako neporažená (12-0) ukončila i kariéru v thajském boxu, kde se stala mistryní Slovenska.
Připravuje se v bratislavském Hanuman Gymu pod trenérem Fero Starým a zdá se, že tahle spolupráce opravdu funguje.
Za Lucii Szabovou mluví především její výkony v kleci, dost možná i proto nosí přezdívku „Silent Killer“. Na trashtalk si nepotrpí, nechává za sebe mluvit svoje ruce a nohy.
O kvalitní ženské bojovnice je v UFC i jiných velkých organizací nouze. Právě v těchto vodách nejčastěji doplňují stavy.
Mladá a neporažená Lucie Szabová by ráda v příštím roce ukořistila bantamový titul organizace Oktagon MMA, který už v kombinaci s výše zmíněným otevírá dveře velkým zápasům.