18. 7. 2024

5 potenciálních zápasů pro Khamzata Chimaeva v roce 2022!

Přestože Khamzat Chimaev v roce 2021 bojoval pouze jednou, zůstává v současnosti jednou z největších hvězd UFC. Mohl by být rok 2022 rokem, kdy získá šanci na titul UFC ve velterové váze?

Ačkoli je Khamzat Chimaev jednoznačně na cestě na vrchol, rozhodně potřebuje ještě alespoň jedno velké vítězství, než se bude moci utkat se současným šampionem UFC ve welterové váze Kamaru Usmanem.

Kteří bojovníci by tedy byli pro „Borze“ těmi nejlepšími soupeři, kteří by ho na tuto cestu nasměrovali, pokud je ovšem porazí?

Zde je pět potenciálních zápasů, které by mohly vést k zisku titulu UFC pro Khamzata Chimaeva.

#5 Khamzat Chimaev vs. Jorge Masvidal

Vyřazení předchozího uchazeče o titul je často nejlepší způsob, jak si bojovník může vybojovat šanci na zlato v UFC. Proto by dávalo velký smysl, kdyby se Khamzat Chimaev pokusil porazit Jorgeho Masvidala v jeho snaze o šanci na Kamaru Usmana.

Masvidala Usman v jejich loňském střetu na UFC 261 hladce porazil a uštědřil mu jeden z nejbrutálnějších knockoutů roku.

Přestože od svého vítězství nad Natem Diazem v roce 2019 nevyhrál žádný zápas, stále patří k nejnebezpečnějším zápasníkům polotěžké váhy.

Vzhledem k tomu, že Khamzat Chimaev je v současné době na 11. místě v divizi a Masvidal se nachází pět míst nad ním na 6. místě, byl by to pro „Borze“ rozhodně krok vzhůru, ale pravděpodobně by ho rád přijal.

Nejenže by mu vítězství nad Masvidalem zajistilo ještě větší proslulost, než jakou má v současnosti. A vzhledem k tomu, že „Gamebred“ stále drží titul UFC „BMF“, by se mohla propagace tohoto duelu ubírat tímto směrem. To by Chimaevovi zajistilo dosud největší pozornost.

Masvidal má na svém kontě řadu proher se silnými zápasníky, včetně prvního střetu s Usmanem a porážky v roce 2017 od Demiana Maii. Jak a jestli si „Gamebred“ poradí s Chimaevovýmy takedowny, je velkým otazníkem.

V podstatě je Masvidal i přes své větší zkušenosti typem velkého soupeře, kterého lze porazit a který by mohl Khamzatu Chimaevovi snadno zajistit cestu k boji o titul UFC ve welterové váze.