21. 5. 2024

Tituly a deformace, polská senzace je zpět? Šampionku odmítla, chce epickou odvetu!

Zrozena pro titulové zápasy. Tak byla označena polská senzace MMA Joanna Jedrzejczyk. Po téměř dvou letech spekulací o konci kariéry je zpátky!

V UFC má za sebou deset zápasů o pás, žádná žena jich nemá na kontě víc. Hned ten první vyhrála, když v březnu 2015 získala titul ve slámové váze proti Carle Esparzové.

Pětkrát obhájila titul, než v listopadu 2017 narazila na úřadující šampionku Rose Namajunas. Prohrála i v odvetě a pás se jí nepodařilo získat ani ve dvou dalších případech. V posledních šesti duelech čtyřikrát padla a její celková bilance je 16-4.

Naposledy prohrála na body s Číňankou Čang Wej-li v napínavé bitvě v březnu 2020. Po sérii tvrdých úderů jí značně oteklo čelo a po světě kolují koláže přirovnávající Jedrzejczykovou k hlavní postavě animované pohádky Megamozog.

Polka dostala na dva měsíce zákaz kontaktního sparingu. Fanoušci se obávali o zdraví populární bojovnice. Dlouho kolem ní bylo ticho, spekulovalo se o konci její kariéry.

„Všichni si myslí, že už nejsem v UFC. Ale jsem. Z žebříčku jsem vypadla jen proto, že jsem 12 nebo kolik měsíců nebojovala,“ odmítla Jedrzejczyková spekulace v rozhovoru pro polskou televizi Kanal Sportowy.

Pětinásobná mistryně světa v thajském boxu je nejen stále součástí UFC, ale má i velké plány na rok 2022. Svůj návrat oznámila také na Instagramu, kam nahrává videa ze svých tréninků. O svém soupeři má také jasno, touží po odvetě s Weili.

„Nehledám žádný další zápas. Dana White (prezident UFC) mi nabídl, abych bojovala o titul, ale musela bych počkat do listopadu nebo prosince. A já nechci čekat, chci bojovat,“ hlásí 34letá bývalá šampionka.

„Myslela jsem, že mojí další soupeřkou bude Esparza. Potvrdili však, že dostane šanci na titul. Marina Rodriguezová byla také zvažována, ale v březnu se utká s Jen Xiaonan. Takže to zůstalo na Weili,“ řekla Jedrzejczyk.

Souboj s Číňankou je jedním z nejlepších zápasů o titul v historii. Wei-li po 21 výhrách v řadě v posledních dvou duelech podlehla Američance Rose Namajunas a skalp Polky by ji přiblížil k dalšímu titulu. Odveta by se mohla uskutečnit již na jaře.