23. 4. 2024

TOP 5 talentů v UFC, které sledovat v roce 2022!

Začíná nám rok 2022 a zde je top 5 bojovníků světové organizace UFC, které je letos radno  sledovat. Pět talentovaných mužů, kteří v posledním roce ukázala svůj hvězdný potenciál. Možná právě oni se stanou v nadcházejících letech šampiony nebo novými tvářemi MMA. 

#5 Sean Brady (welterová váha) 

Rodák z Filadelfie, Sean Brady poslední rok ukončil se vší parádou. Po výhrách nad talentovaným australanem Jakem Matthewsem a hvězdným Michaelem Chiesou získal další, velice důležitý skalp. Přijal těžkou výzvu v podobě jednoho nejlepších grapplerů na světě, Craiga Jonese. 

Slavný student věhlasného trenéra jiu-jitsu, Johna Danahera, se Bradymu postavil v hlavním zápase turnaje Fury Pro Grappling ve Filadelfii. Sean do zápasu přicházel, jako obrovský outsider. Obecně se očekávalo, že Craigovi podlehne už v prvních minutách zápasu.

Devětadvacetiletý bojovník však všechny překvapil. Podle svých slov nastupoval, díky jeho pozici outsidera, s úplně čistou hlavou,bez jakéhokoli tlaku. Jonese nakonec porazil dominantní kontrolou na body. 

Nejsilnější stránkou Bradyho jsou dozajista jeho schopnosti na zemi. V posledním zápase dominoval nad Chiesou, který je sám grapplerem světové třídy. Dařilo se mu přenášet boj na zem a tam Chiesu válcovat. Nepovažujte ho však za jedno-dimenzionálního bojovníka. Má slušný box a tvrdé kopy.

Často soupeřům tvrdými lowkicky sebere přední nohu a oni jsou pak snadnějším cílem pro strhy nebo levé háky. Právě tak posadil v jednom ze svých zápasů vítěze soutěže The Ultimate Fighter Courta McGeeho. 

Sean si po vyhraném zápasu nad Craigem Jonesem řekl o bývalého titulového vyzyvatel Stephena Thompsona. To by byl dozajista zajímavý duel, který by Seana mohl posunout výš v žebříčku velterové váhy, k současnému šampionovi Usmanovi.

Klasický střet stylů: elitní karatista Thompson proti nadanému grapplerovi Bradymu. Pokud Stephen výzvu přijme, dost možná uvidíme tento zápas v Brooklynu v dubnu. 

Sean Brady má neporažený rekord 15:0 a po posledním zápase se dostal na devátou příčku ve své váze. Jeho nadcházející duely si nenechte ujít. 

#4 Manel Kape (Muší váha)

Starboy z Angoly, který nabízí jen a pouze atraktivní duely. Osmadvacetiletý Kape má v UFC skóre dvě výhry a dvě prohry.

Obě dvě výhry ukončil krásnými KO v prvním kole a obě prohry přišly na těsně na body se zápasníky z top desítky v muší váze. Mimo jiné byl i šampionem v nám dobře známém Rizinu, kde se střetl s japonskými hvězdami, jako jsou Kai Asakura nebo Kyoji Horiguchi. 

Na muší váhu (56,7 kg) má v rukách opravdové granáty. V této váze nejsme na knockoutová ukončení příliš zvyklí. Bojovníci zde spíše vynikají svou rychlostí, kterou však Kape nepostrádá a právě díky kombinaci jeho síly a rychlosti ho  můžeme považovat za černého koně celé divize. 

V žebříčku nad ním jsou jména jako veterán Tim Elliott, londýnský talent Amir Albazi nebo česká hvězda David Dvořák. Každý z těchto tří bojovníků přináší jiný, unikátní styl, který by ve střetu s dynamickým Kapem přinesl skvělou podívanou. 

A ti 3 největší?