23. 4. 2024

Poirier vs Nate Diaz už v únoru! Oba jsou pro, dojde k němu?

Poirier a Diaz se v posledních několika týdnech pošťuchovali na sociálních sítích ve snaze domluvit dříve domluvený zápas, který se v listopadu 2018 neuskutečnil. Prezident UFC Dana White tak v prosinci pro MMA Junkie uvedl, že je pro uspořádání zápasu, pokud o něj oba sportovci budou stát a bude po něm poptávka fanoušků.

Minimálně jedna strana je rozhodně pro, a to Poirier. Ten řekl v pořadu THE FIGHT! s Teddym Atlasem, že se dohodl na termínu, místě a váhové kategorii, kde se s Diazem utká během příštích šesti týdnů. Teď je na druhé straně, aby se k němu přidala.

„Žádná smlouva ještě nebyla podepsána, ale pokud se to podaří, tak to vezmu,“ řekl Poirier.

„Bylo by to v super krátké době. Už jsem se na sebe podíval do zrcadla. Mluvil jsem se svou ženou (Jolie) a svým boxerským trenérem (Dyah Davis) – lidmi, se kterými pravidelně mluvím. Mluvil jsem i se svým trenérem Mikem Brownem. Podporují mě, jestli chci ten zápas podstoupit, ale musím se podívat sám sobě do zrcadla a zeptat se: „Chci ten zápas podstoupit?“. Přesně to jsem udělal. Podíval jsem se do zrcadla a cítil jsem se dobře.“

Poirier, který 11. prosince na UFC 269 prohrál v souboji o titul v lehké váze s Charlesem Oliveirou, se nejprve ostýchal říct, jakou nabídku dostal, ale pak prozradil kousek zboží, když prohlásil, že soupeřem je Diaz.

„Diamant“ nechtěl nic bližšího upřesnit, aby nepředbíhal a neprozradil plány UFC na to, co by se stalo hlavním zápasem mezi největšími hvězdami organizace.

Je však zcela jasné, že jde o logickou dvojici pro všechny zúčastněné, a Poirier řekl, že je připraven přejít do welterové váhy a zápasit v krátkém termínu, aby se to podařilo.

„Je to Nate Diaz,“ řekl Poirier. „Nebudu říkat kartu. Nebudu říkat, jaké datum. Ten chlap opravdu bojuje a já mu fandím, ale na internetu je každý drsňák. Řekl něco ve smyslu: „Pojďme do toho.“ A já jsem mu to řekl. Řekl jsem: ‚Jo, jasně. Tenhle měsíc se s tebou opravdu utkám.“

Zdá se však, že Diaz má jiný pohled na to, jak se věci vyvíjejí. Několik hodin poté, co se Poirierovy komentáře dostaly na veřejnost, se Diaz objevil na sociálních sítích a prohlásil, že UFC nemá zájem o uskutečnění zápasu, protože Poirier „stojí za houby“ (prostřednictvím Twitteru):

„Právě jsem mluvil s UFC a řekl jsem, že chci zápasit co nejdřív, ale oni řekli, že Dustin stojí za hovno a že ho nechtějí, promiň, Dustine, stojíš za hovno, doufám, že budeme zápasit co nejdřív 👊🏼.
PS: Olivera ty jsi taky na hovno,“
napsal Nate Diaz.

Pokud by se potenciální zápas uskutečnil, Diaz by nastoupil k poslednímu zápasu své současné smlouvy s UFC. Oblíbenec fanoušků má za sebou prohry s Leonem Edwardem a Jorgem Masvidalem.