19. 6. 2024

TOP 6 nejlepších slovenských fotbalových brankářů

Kdo jsou nejlepší fotbalový brankáři se slovenských pasem?

#6 Dominik Holec

Dominik Holec si udělal jméno jako brankář MŠK Žilina, kde dlouhodobě plnil roli stabilní a kvalitní jednotky. Po jarním „úklidu“ v žilinském fotbale se však v rámci hromadných odchodů opor ocitl bez klubu i šestadvacetiletý brankář, který se později upsal Spartě Praha.

V stověžatém městě toho ještě hodně neodchytal, ale když dostane šanci, určitě potvrdí své kvality.

#5 Martin Chudý

Martin Chudý přišel do Trnavy v létě 2017, přičemž první sezóna skončila mistrovským titulem. Později se zaskvěl v předkolech Ligy mistrů i ve skupině Evropské ligy, což mu zařídilo přestup do polského Górniku Zabrze.

Chudý je aktuálně ve věku 31 let stabilní oporou polského celku, který se v lize drží na 3.místě i díky zákrokům slovenského brankáře. Jeden z kapitánů týmu totiž v 9.kolách dokázal až pětkrát vychytat čisté konto.

#4 Adam Jakubech

Z rodného Prešova odešel ještě v roce 2015 do Trnavy, kde si jeho rychlý progres a velký potenciál všímali několik zahraniční celky. V létě 2017 ho získalo francouzské Lille, což se později ukázalo jako příliš velký krok vpřed.

Adam za dva roky neodchytal za Dogy ani jednu soutěžní minutu a tak přišlo na řadu hostování. V belgickém Kortrijku je již druhou sezónu, přičemž v dosavadních 31 vystoupeních si osmkrát dokázal uhlídat čistý štít. Jakubech má však stále jen 23 let a sbírání cenných zkušeností mu může jen pomoci.

#3 Dominik Greif

Greif má 23 let, ale na klubové úrovni odchytal za Slovan Bratislava už více než 100 zápasů včetně skupinové fáze Evropské ligy. Debutoval iv národním týmu a svými kvalitami poutá pozornost od několika zvučných klubů ze zahraničí.

Aktuálně je snad nejcennějším klenotem bratislavského týmu a proto jeho možný přestup nebude jen tak jednoduchou záležitostí. Dá se předpokládat, že po odchodu Martina Dúbravka z národního týmu bude Domino jedním z hlavních aspirantů na post reprezentační jednotky.

#2 Marek Rodák

Marek je součástí londýnského Fulhamu již od roku 2013, ale do brány se v barvách „The Cottagers“ dostal až v minulém ročníku. Po sérii hostování si Marek zasloužil šanci, kterou využil a v ročníku 19/20 byl výraznou oporou při postupu Fulhamu do Premier League.

Ačkoliv aktuální plní většinou roli náhradníka, jeho kvality a potenciál dokazuje při absenci Maťa Dúbravka v národním týmu. Podobně jako Jakubech či Greif, i Rodák má 23 let a tedy velkou část kariéry teprve před sebou.

#1 Martin Dúbravka

Heco se ve věku 29 let dostal do Premier League, kde si mezi třemi tyčemi Newcastlu United ihned získal respekt i velkou podporu od fanoušků. Obě předchozí ročníky ukončil se skvělými čísly ať už to týká zákroků či čistých kont, přičemž po sezóně 19/20 byl prohlášen za klubového Hráče sezóny. Martin však v tomto ročníku do hry ještě nezasáhl, protože od září laboruje s poraněným kotníkem.

Zdroj: Šport7.sk