17. 6. 2024

Fotbalový trpaslík překonal historický rekord. Jeho hráči plakali dojetím

Hráči chodí do práce, mají civilní zaměstnání. Roky jsou fackovacím panákem, který od vyspělých zemí dostává nakládačky. Ne však v D-divizi Ligy národů UEFA.

Fotbalisté San Marina překonali svůj historický rekord, když neprohráli ve dvou zápasech po sobě. Dvakrát uhráli bezbrankovou remízu 0: 0.

Zisk bodu po remíze s Gibraltarem emotivní prožíval obránce Dante Rossi, který se v rozhovoru pro San Marino televizi rozplakal.

„Věnujeme to celé zemi, je to dárek pro ni. Pro nás je to jako splněný sen, nedokážu to popsat slovy. Řekl jsem si, že se nemohu rozplakat, ale nedá se to, „říkal po zápase Rossi.

První remízu uhrál trpaslík proti Lichtenštejnsku. Aktuálně je se dvěma body a skóre 0: 3 na posledním třetím místě. „V minulé sezoně jsme neuhráli ani bod, takže toto je úspěch,“ dodal.

Remízu proti Gibraltaru zaznamenalo San Marino navzdory vyloučení kapitána Davida Simonciniho v 49. minutě.

„Jsme malá země, ale máme velké srdce. Jsme tu šťastní, moje rodina, žena, všichni. Děkuji spoluhráčům a celému personálu za to, co pro nás dělají, „řekl.

San Marino vyhrálo ve své historii pouze jeden zápas, když v roce 2004 zdolalo v přátelském zápase Lichtenštejnsko 1: 0.