16. 4. 2024

TOP 8 hvězdných mladíků, kteří se postarají o budoucnost FC Barcelony

Barcelona se momentálně nenachází v nejlepší fázi své historie, ale to se brzy může změnit. Katalánci mají ve svém kádru několik talentovaných mladých pušek, které mají na to, aby jim patřila budoucnost světového fotbalu.

Znáte už tyhle hvězdné mladíky Blaugranas?

#8 Ronald Araújo

Barcelona má dlouhodobé problémy v obranné činnosti, přičemž stálice Gerard Piqué brzy ukončí kariéru a potíže v defenzivě se ještě zřejmě prohloubí. Nemuselo by to tak být.

Katalánci mají k dispozici uruguayského mladíka Ronalda Araújo, který má 21 let, ale už stihl ukázat, že je před ním velká fotbalová budoucnost. Araújo je silný ve vzduchu a má dobrou rozehrávku.

#7 Konrad De La Fuente

Někdo ho bere jako hráče barcelonské rezervy, ale Konrad De La Fuente se v této sezóně objevuje často i v prvním týmu FCB pod vedením Ronalda Koemana. De La Fuente má pouze 19 let a stal se prvním americkým fotbalistou, který si zahrál v A mužstvu FC Barcelona.

Má na to, aby naplno prorazil mezi muži, ale tak, jako několik dalších jmen v tomto žebříčku, i on potřebuje, aby měl pravidelnou zápasovou praxi a pevné zdraví. Konrad je velký bojovník, proto si rychle získává srdce příznivců.

#6 Sergiňo Dest

Serginho Dest je průkopníkem amerického stylu fotbalu v Evropě. V Ajaxu Amsterdam patřil mezi nejlepších krajních obránců v Evropě, kouč Ronald Koeman si ho vyžádal do FC Barcelona.

Vedení mu požadavek splnilo, Dest pravidelně hrává a přirovnávají ho k brazilské legendě Danimu Alvesovi. Stále má co zlepšovat a musí si zvyknout na skok z Ajaxu do Barcelony, ale v 20 letech ukazuje, že jeho potenciál je jedním slovem obrovský.

#5 Carles Aleňá

Ne, nespletli jsme se. Carles Alenia je stále mladou barcelonskou puškou, má pouze 22 let. V A týmu však není žádný nováček, o své místo na Camp Nou bojuje už několik sezón.

Alenia dokáže hrát na více pozicích v sestavě, proto je cenný, nemá hvězdné manýry, a když už na zápas nastoupí, pravděpodobně předá výkon na hranici možností. Musí však pravidelně hrávat, jinak se zlepšovat nebude.

#4 Riqui Puig

Dělá Barcelona chybu? Puig má 21 let a je jedním z největších talentů barcelonské akademie La Masia za poslední roky. Katalánci, hlavně trenér Ronald Koeman, s ním ale příliš nepočítá a před sezónou mu doporučil, aby odešel na hostování.

Proslýchá se, že pokud se situace nezmění, dopadne to jak v roce 2013, kdy Barca přišla o Thiago Alcântara ze stejných důvodů. Kdo se z minulosti nepoučí, je donucen si ji zopakovat.

#3 Trincao

Francisco Trincao je portugalská fotbalová senzace. Ročník narození 1999, který bude mít 21 let až koncem prosince, dokazuje, že v Portugalsku se rodí opravdu velké fotbalové talenty.

Dal o sobě vědět už v Brage, ale neztratil se ani v prvním mužstvu FC Barcelona. Pod Koeman, který rád dává prostor mladým hráčům se z něj může stát prvotřídní fotbalová hvězda.

#2 Pedri

Když Barcelona získala v minulé sezóně Pedriho Gonzaleze, kterému nikdo neřekne jinak než Pedro, a následně ho nechala na hostování v Las Palmas, mnoho lidí nevědělo, o koho přesně jde.

To se změnilo, Pedro přišel na Camp Nou, kouč Ronald Koeman mu dal prostor a tento mladík se šance chytil oběma rukama. I nohama. Pedro má stále jen 17 let a technicky je na tom skutečně perfektně. Přehled ve hře má nadčasový, jen potřebuje trochu zesílit a nabrat zkušenosti.

#1 Ansu Fati

Ansu Fati je otevřeně označován za nástupce Lionela Messiho. To je zřejmě zatím příliš silné tvrdit, ale faktem je, že tento mladičký Španěl, který teprve nedávno oslavil 18. narozeniny, má vše, co by fotbalista budoucnosti mít měl.

Tvrdě pracuje, nelétá hlavou v oblacích, učí se od legend a dostává pravidelně prostor v A mužstvu. Dostal se i do národního týmu Španělska. Pokud bude pokračovat v tom, co dělá a bude mu sloužit zdraví (viz aktuální zranění), jeho kariéra bude úspěšná.

Zdroj: Šport7.sk