22. 6. 2024

TOP 5 trilogií, které chceme dostat v roce 2022!

V historii UFC se odehrálo jen několik trilogií. Někdy si rivalita mezi dvěma bojovníky žádá, aby byla otázka kdo je lepší konečně vyřešena.

Vysoce očekávaný trilogický zápas se odehraje na prvním placeném zápase v roce 2022. Brandon Moreno a Deiveson Figueiredo se chystají ukončit svou rivalitu ve společném hlavním zápase UFC 270. Jejich první zápas skončil remízou, což umožnilo tehdejšímu šampionovi Figueiredovi udržet si titul.

V odvetě Moreno šokoval svět, ve třetím kole Figueireda uškrtil a stal se novým králem muší váhy a prvním šampionem mexického původu v historii UFC.

Úřadující šampion bude chtít svůj titul obhájit, až se duo utká v nadcházejícím trilogickém souboji, zatímco jeho brazilský protějšek bude usilovat o vykoupení.

Mezi nejikoničtější trilogie v historii organizace patří například soupeření mezi Chuckem Liddellem a Randym Couturem, Titem Ortizem a Kenem Shamrockem, Cainem Velasquezem a Juniorem dos Santosem, Georgesem St-Pierrem a Mattem Hughesem, Stipe Miocicem a Danielem Cormierem, Dustinem Poirierem a Conorem McGregorem.

#5 Brandon Moreno vs. Alexandre Pantoja 3

Brandon Moreno byl účastníkem soutěže The Ultimate Fighter 24. Právě tato sezóna TUF, která se také jmenovala Turnaj mistrů, vyzvala šampiony muší váhy z regionálních promotérských organizací z celého světa, aby se utkali o smlouvu s UFC a také o okamžitou šanci na titul.

Vítěz této show se měl utkat s tehdejším šampionem v muší váze Demetriousem Johnsonem, kterému došli soupeři ve váze do 125 liber.

Moreno, úřadující šampion WFF v muší váze, byl považován za nejníže nasazeného účastníka show. Hned ve svém prvním zápase v TUF utrpěl porážku s Alexandrem Pantojou.

Navzdory svým nedostatkům v TUF Moreno obdržel smlouvu, protože v té době chyběli v divizi do 125 liber talentovaní bojovníci. Po wkóre 1:2 v dalších třech zápasech byl propuštěn. V jednom z nich neuspěl proti nikomu jinému než opět proti Pantojovi.

Moreno se do UFC vrátil v roce 2019. Udělal sérii čtyř zápasů bez porážky, aby si v roce 2020 vysloužil šanci na zlato v muší váze. Mexičan předvedl vydatný výkon proti tehdejšímu šampionovi Deivesonu Figueiredovi a za své úsilí si vysloužil remízu v souboji o titul „zápas roku“.

Dvojice se utkala v odvetě na UFC 263 v červnu 2021, kde Moreno šokoval svět. Jak již bylo řečeno, ve třetím kole složil Figueireda a stal se novým šampionem muší váhy.

Mezitím je Alexandre Pantoja jedním z nejvyšších vyzyvatelů v muší váze. Tento Brazilec má silné předpoklady pro zisk titulu, vzhledem k tomu, že má na kontě dvě výhry nad úřadujícím šampionem Morenem.

Moreno přiznal, že má v úmyslu odčinit své viny a ukázat své zlepšení v trilogickém zápase s Pantojou. Je pravděpodobné, že se toto duo v blízké budoucnosti utká.