18. 7. 2024

David Kozma: UFC? V případě nabídky bych se musel rozmyslet!

Před necelým měsícem a půl se mu podařilo obhájit pás OKTAGON MMA ve welterové váze. David Kozma na česko-slovenské půdě neprohrál už více než čtyři roky a stále častěji se spekuluje o jeho možném přestupu do prestižnější organizace, jako je UFC. Devětadvacetiletý bojovník podle svých slov na vstup do slavné organizace nespěchá a tvrdí, že v případě dobré nabídky by se musel rozmýšlet. Nejen o tom se Kozma rozpovídal během svého vysílání na instagramu.

Čtyřikrát obhájil pás krále nabité welterové váhy. Naposledy 4. prosince loňského roku, kdy ve čtvrtém kole zastavil zkušeného Bojana Veličkoviče. Mohl vypuknout gejzír radosti a „Růžový panter“ oslavil konec roku ve velkém stylu.

Okatgon, MMA – O2 arena David Kozma porazil Gábor Boráros v druhém kole na TKO (zranění),Image: 396918147, License: Rights-managed, Restrictions: Při použití tohoto snímku povinnost uvést kredit ve formě: Martin Sekanina / CNC / Profimedia, Model Release: no

Po dalším dominantním vítězství začalo mnoho fanoušků spekulovat o budoucnosti českého bojovníka. Přirozeně se objevila otázka přestupu do slavné UFC. Kozma však nespěchá.

„Jestli mě kontaktovali? Tak to nevím, to by mi Pavel Touš (manažer) řekl. Záleželo by na podmínkách. V Oktagonu se mám dobře, jsem jedna z hlavních hvězd, což mi vyhovuje. Kdybych přišel do UFC, tak tam nejsem skoro nic. Záleželo by na podmínkách, kolik by nabídli peněz, musel bych si to probrat v hlavě a pořádně se rozmyslet,“ řekl ve vysílání.

Zdá se, že karvinský rodák nemá ve welterové váze OKTAGON MMA konkurenci. Samozřejmě je tu také otázka možného přesunu do jiné váhové kategorie. Růžový panter však nic takového neplánuje.

„Nechce se mi shazovat do lehké váhy. Kdysi jsem 70-ku jezdil, ale váha mi neseděla. Byl jsem unavený v tréninku, protože jsem pořád držel dietu, byl jsem na to líný, prostě mi to nesedělo. A na 84-ku jsem zase moc lehký, protože moje normální váha je 85 kilogramů, tam bych neshazoval vůbec. Tam nemá smysl něco zkoušet. 77-ka mi sedí, tam zůstanu,“ neskrýval své plány.

Původně se měl Kozma ve svém posledním titulovém zápase utkat s legendárním Petrem Knížetem, ten však kvůli zdravotním problémům nemohl nastoupit a jeho místo zaujal dvojnásobný slovenský šampion Ivan Buchinger.

Mohl se stát jediným zápasníkem v historii, který je držitelem tří pásů ve třech různých váhových kategoriích. Buchinger se však také zranil, a tak nastoupil Veličkovič.

„Zápas s Ivanem měl být jen kvůli tomu, že se Monster zranil a nemohl nastoupit, byl náhradník. Teď je ale v plánu zápas s Monsterem, pokud se nezraní, budu bojovat s ním. Je možné, že se zápas s Ivanem už nikdy neuskuteční. Uvidíme, jak se situace vyvine, jak to promotéři vymyslí,“ nechal se slyšet.

„Na odvetě s Monsterem úplně nelpím, ale už mě jednou porazil, takže bych mu to chtěl vrátit. Ale už má nějaký věk, je mu 45 let, takže bych pochopil, pokud by ten zápas nechtěl, tak se nedá nic dělat. Ale samozřejmě mu to rád vrátím,“ vyjádřil se Kozma směrem k odvetě.