17. 4. 2024

Gilbert Burns urguje UFC, aby ho nechalo bojovat s Chimaevem!

Gilbert Burns nadále lobbuje za zápas se senzací UFC Khamzatem Chimaevem. Na svém oficiálním účtu na Twitteru zveřejnil „Durinho“ tweet, kterým naléhá na prezidenta UFC Danu Whitea, aby zápas domluvil.

Kromě toho Burns – bývalý uchazeč o titul UFC ve welterové váze – navrhl, aby byl zápas mezi ním a Chimaevem naplánován na pět kol. Burnsův tweet zněl takto:

„Udělejte to @danawhite Jdu do toho! Pět kol v vs Pojďme grappled! @KChimaev @ufc“

Posledním zápasem Gilberta Burnse bylo jednomyslné vítězství proti Stephenu ‚Wonderboyovi‘ Thompsonovi na UFC 264 v červenci 2021. Znamenalo to Burnsův návrat do kolonky vítězství poté, co neuspěl ve snaze sesadit z trůnu Kamarua Usmana.

Několikanásobný brazilský mistr světa v jiu-jitsu prohrál s Usmanem prostřednictvím TKO ve třetím kole na UFC 258. Přesto panuje shoda, že působivé vítězství nad „Wonderboyem“ pomohlo Burnsovi udržet si místo mezi špičkovými bojovníky ve váze do 77kg.

Zatím posledním zápasem Chamzata Chimaeva bylo vítězství v prvním kole via submission proti Li Jingliangovi na UFC 267 v říjnu 2021. ‚Borz‘ má v profesionálním MMA neporaženou bilanci 10 výher a 0 porážek.

Švédský bojovník narozený v Čečensku bojoval v UFC ve welterové i střední váze. Jak již bylo řečeno, v současné době se soustředí na soupeření ve váze do 170 liber a na získání titulu UFC ve welterové váze.