15. 6. 2024

Dražší PPV? Šéf Dana White z toho není nadšený!

Zdroj: Depositphotos

Prezident UFC Dana White není nadšený z toho, že si fanoušci připlatit za sledování největších akcí jeho organizace.

Počínaje sobotní kartou UFC 270 se cena placených akcí UFC v USA, Kanadě, Austrálii a dalších zemích, které vyžadují nákup číslovaných show, zvýší. Poplatek pro fanoušky v USA se zvýší z 69,99 na 74,99 dolaru a oznámení z minulého týdne se setkalo převážně s frustrovanými reakcemi.

Ačkoli se kritici pustili do Whitea a UFC za to, že se snaží z fanoušků vytáhnout více peněz, podle Whitea šlo o rozhodnutí, které učinil vysílací partner a provozovatel pay-per-view ESPN. Ta zhruba před rokem zvýšila ceny o 5 dolarů a White přiznal, že není nadšený z toho, že se to bude opakovat.

„My do toho nemáme co mluvit,“ řekl White MMA Junkie po sobotním zápase UFC on ESPN 32 v Las Vegas. „Dali jsme placené přenosy ESPN, takže ano, je to jejich rozhodnutí. Víte, co si o těchto věcech myslím. Nemám rád, když se ceny zvyšují, ale není to moje rozhodnutí. Je to jejich rozhodnutí.“

Nedlouho poté, co UFC podepsala smlouvu o vysílání s ESPN, která má začít platit od ledna 2019, došlo k přechodu od pořádání placených přenosů na tradičních satelitních a kabelových operátorech k jejich umístění výhradně za paywall na ESPN+.

Podle Whitea tato změna vložila moc do rukou vedení ESPN a od té doby se vedení televize několikrát rozhodlo pro zvýšení cen.