21. 5. 2024

Déjà vu se nekonalo a Kattar v nádherné bitvě zastavil rozjetého Chikadzeho!

Opět první UFC turnaj roku, opět hlavní zápas… Calvinu Kattarovi se chtě nechtě musely vrátit vzpomínky na loňský výprask od Maxe Hollowaye. Ten jej dominantně porazil na body. A úplně stejně letos Kattar vyřídil kometu loňského roku Gigu Chikadzeho.

V zápase, který sliboval akční podívanou, se bojovníci utkali v pěti kolech ve vysokém tempu a překonali očekávání. Když bylo po všem, Kattar (23-5) zaznamenal proti Chikadzemu (14-3) jednomyslný bodový výsledek 50-45, 50-45 a 50-44 od rozhodčích.

Zápas začal aktivněji Gruzínec, ale při jednom ze svých kopů se protočil, Kattar toho využil a došel si pro šťastný takedown. Toho večera už se mu to nepovedlo.

Ve druhém kole jsme pak byli svědky velké a vyrovnané boxerské přestřelky. Na konci kola bylo vidět, že Chikadze je o něco unavenější. To se potvrdilo v příštích třech kolech, kdy Kattar potvrdil slova o jeho nesmrtelném kardiu a železné bradě.

Byť se Chikadze snažil údery vracet a byl do poslední chvíle nebezpečný, s neustálým tlakem, který na něj Kattar vyvíjel, si nedokázal poradit.

Na jeho obličeji byla vidět daleko znatelnější demage a ve výměnách tahal za kratší konec. Dlouhá bitva dospěla až k výsledkové kartě, kde Kattar získal jednomyslné vítězství.

Kattar se neuvěřitelným způsobem vzpamatoval z těžké prohry s Maxem Hollowayem před rokem. Do zápasu vstoupil z páté pozice v žebříčku pérové váhy a svou pozici před osmičkou Chikadzem udržel. Před neúspěchem proti Hollowayovi porazil Kattar ve dvou zápasech Jeremyho Stephense a Dana Igeho.

Pro Chikadzeho to znamená přerušení série devíti vítězných zápasů a zároveň první prohru pod hlavičkou UFC. Do soutěže vstoupil také se sérií tří ukončených zápasů, když postupně předčasně ukončil zápasy s Jameyem Simmonsem, Cubem Swansonem a Edsonem Barbozou.