21. 5. 2024

TOP 5 současných záložníků s nejlepšími přihrávkami!

Někteří hráči ovládají umění najít své spoluhráče z obtížných pozic. Dnes se podíváme na pět záložníků s nejlepším dosahem přihrávek v současném fotbale.

#5 Joshua Kimmich (Bayern Mnichov)

Joshua Kimmich je jedním z nejvšestrannějších a nejvytíženějších hráčů Bundesligy. Německý reprezentant může hrát kdekoli ve středu pole a také jako pravý obránce. Šestadvacetiletý hráč se v posledních sezónách etabloval jako jeden z nejlepších záložníků v Evropě.

Kromě jeho vynikající schopnosti číst hru a fyzických vlastností, díky nimž je skvělý v defenzivním smyslu, je to jeho přihrávka, která má skutečně největší vliv.

Kimmichův rozsah přihrávek pomohl pozvednout jeho status jednoho z nejlepších hluboko položených středopolařů v současném fotbale.

Kimmich je velmi přesný. Jeho přihrávky z dálky jsou výjimečné a nechat mu prostor a čas na míči je z pohledu soupeře receptem na katastrofu.

#4 Thiago Alcantara (Liverpool)

Thiago Alcantara strávil svá nejlepší léta v Bayernu Mnichov a poté, co s ním v sezóně 2019-20 získal kontinentální treble, se rozhodl klub opustit. Ve svých 29 letech se Španěl rozhodl, že nastal čas, aby si vyzkoušel, zda se dokáže postavit výzvě hrát v Premier League.

Zpočátku to pro Thiaga nebylo vůbec jednoduché. Různé problémy se zraněními mu bránily v tom, aby se v klubu také zcela usadil. Zdá se však, že v tomto období se Thiago dostává zpět do své nejlepší formy.

Vstřelil několik nádherných gólů, ale také se výrazně zapojil do rozehrávky Liverpoolu. Thiagova mrštnost a rozsah přihrávek jsou jeho dvě hlavní zbraně.

Dokáže s lehkostí vyřešit trojité přihrávky, diagonální přihrávky i dobře mířené průnikové přihrávky. Třicetiletý hráč má v současnosti jednu z nejlepších přihrávek ve fotbale.

A kdo jsou ti lepší ?