17. 6. 2024

TOP 3 hráči by mohli v zimě posílit Spartu!

Už za několik málo dní se otevře zimní přestupové období, které bude pro mnoho tuzemských klubů klíčové, aby se na jarní část soutěže a její nástavbu připravili co nejlépe. Jedním z klubů, u kterého se dá očekávat vysoká aktivita na přestupovém trhu, je pražská Sparta. O které hráče údajně projevila zájem?

V posledních dnech se velmi hlasitě mluví o příchodu talentovaného jednadvacetiletého útočníka Jablonce, Tomáše Čvančary. Letošní sezóna v nejvyšší soutěži je pro Čvančaru dle osobních statistik jeho nejúspěšnější v dosavadní karieře.

Na své konto si v lize připsal 5 gólů ve čtrnácti zápasech, svůj potenciál prokázal také v nově vzniklé Konferenční lize, byť Jablonec do vyřazovacích bojů neprošel. Čvančara se dokázal gólově prosadit i na Evropské scéně, v pěti odehraných zápasech si připsal 3 úspěšné trefy.

O služby českého mládežnického reprezentanta intenzivně usiloval odvěký rival Letenských, pražská Slavia, kde Čvančara před přestupem na sever Čech dvě sezóny působil. Čvančara ale dává údajně přednost právě Spartě.

Spartu by tento nákup přišel na částku pohybující se kolem 15 milionů korun.

Další případnou akvizicí do ofenzivních řad by mohl být polský středopolař, hájící barvy polského celku Slask Wroclaw, Mateusz Praszelik. Že pražská Sparta tohoto mládežnického reprezentanta sleduje, dá se podtrhnout i tím, že na zápasu Gornik Zabrze – Slask Wroclaw, byli v hledišti spatřeni bratři Rosičtí.

V patnácti ligových odehraných utkáních se dokázal 4x střelecky prosadit a třikrát asistoval na gól svým spoluhráčům. Mezi Praszcelikovy herní přednosti patří herní přednosti postavené na přesných přihrávkách a zejména velký počet průnikových pasů, kterými se neustále snaží zásobovat své spoluhráče.

Jednou ze slabin Sparty je post středního obránce nebo také pravého beka. Právě tuto pozici by mohl zaujmout pětadvacetiletý Švéd Linus Wahlqvist. O bývalého kapitána švédské jednadvacítky Sparta usilovala za doby trenéra Pavla Hapala.

Z přestupu nakonec sešlo a Wahlqvist okusil své první zahraniční angažmá a před sezonou 2018/2019 zamířil do německých Drážďan, hrající druhou ligu. Jeho první zahraniční štace mu ale nevyšla podle představ a v následující sezoně spadl klub z druhého největšího města Saska do třetí ligy.

Wahlqvist se poté vrátil zpět do rodného Norrkopingu, kde působí doposud. V již odehrané švédské lize jeho Norrkoping obsadil sedmé místo. Wahlqvist odehrál 28 zápasů, ve kterých si připsal i úctyhodnou bilanci tří vstřelených gólů a čtyř asistencí.

Ve prospěch hraje to, že může nastoupit jak na pozici středního obránce, tak na pozici krajního pravého beka.