17. 4. 2024

TOP 5 hráčů, kteří by mohli v Liverpoolu nahradit Sadia Maného

Zdá se, že Mane ztratil své klinické schopnosti ve finální třetině a část fanoušků Liverpoolu není s jeho výkony v poslední době příliš spokojena. Chtějí, aby byl devětadvacetiletý hráč prodán a Mohamed Salah mohl dostat novou lukrativní smlouvu.

Uvidíme, zda se Liverpool rozhodne Sadia Maného prodat. Pojďme se však podívat na pět potenciálních náhrad za liverpoolského levého křídelníka.

#5 Adama Traore (Wolverhampton Wanderers)

Adama Traore je bezpochyby nejrychlejším útočníkem v Premier League. Je také vynikajícím driblérem, a jakmile se rozběhne na obránce, je těžké ho chytit. V tomto období už zvládl 97 driblinků.

Je však neuvěřitelné, že Traore po 17 vystoupeních v Premier League za Wolves ještě neskóroval ani neasistoval. To vypovídá o kvalitě jeho zakončení. Bez ohledu na to je však Traore silně spojován s Liverpoolem.

Merseysiders údajně hledají možnosti, jak posílit svůj útok, až Sadio Mane a Mohamed Salah v lednu odejdou, aby se zúčastnili AFCON 2021. Mohl by se ukázat jako skvělá záloha pro jednoho z nich a možná, že s tak kvalitním hráčem kolem sebe se zlepší i Traoreho finální produkt.

#4 Raphinha (Leeds United)

Leeds United se v současné době nachází na 16. místě tabulky Premier League. Brazilský křídelník Raphinha si zaslouží velkou pochvalu za to, že udržel svěřence Marcela Bielsy mimo pásmo sestupu.

Pětadvacetiletý hráč má za Leeds skvělou formu, když v 16 vystoupeních v Premier League vstřelil osm gólů a na jeden přihrál.

Brazilský internacionál je záludný křídelník, který oplývá kvalitou. Dokáže překonat obránce, je vynikajícím technikem a specialistou na ztracené míče. Do systému Jurgena Kloppa v Liverpoolu by se mohl skvěle hodit. Rafinha by mohl být pro Reds také dlouhodobou posilou.

Kdykoli začne Liverpool aktivně hledat náhradu za Mohameda Salaha a Sadia Maného, bude se muset poohlédnout po hráčích Raphinhových kvalit.

A ti 3 další?