28. 5. 2024

Další Mbappé na scénu! Půjde Ethan ve stopách Kyliana?

Příjmení Mbappé musí znát každý fotbalový fanoušek. Proslavil ho dnes dvaadvacetiletý Kylian, který se v posledních letech stal v dresu PSG jedním z nejlepších fotbalistů na celém světě.

Málokdo však ví, že Kylian má také mladšího bratra, který je zřejmě také obdařen velkým fotbalovým talentem. Jmenuje se Ethan Mbappé, je mu teprve 14 let a hraje také za PSG, které s ním v létě podepsalo tříletou mládežnickou smlouvu.

Zajímavé však je, že každý z bratrů má jiné přednosti a oba hrají na úplně jiných pozicích. Zatímco Kylian je výbušný útočník, který je mimořádně silný v driblování, střílení gólů a situacích jeden na jednoho, Ethan Mbappé je naopak zodpovědný a kreativní střední záložník, který rozděluje přihrávky svým spoluhráčům a zakládá jednu útočnou akci za druhou.

Ethan dokonce zaujal své nadřízené natolik, že nyní hraje za mládežnický tým PSG do 17 let (ačkoli je mu teprve 14 let) a pravidelně nastupuje proti mnohem starším soupeřům.

„Ethan rád organizuje hru. Je to hráč, který je úspěšný i v soubojích jeden na jednoho, ale nevyužívá výbušnost a rychlost, ale spíše technické finesy, aby se dostal přes soupeře,“ řekl trenér Charley Cassanas pro Le Parisien.

Sám Kylian Mbappé se nedávno vyjádřil k budoucnosti svého mladšího sourozence v rozhovoru pro L’Equipe: „Je úplně jiný než já. To platí o jeho povaze, charakteru, ale i stylu hry. Musí jít svou vlastní cestou, ale cítím, že se bude muset vypořádat s něčím, s čím jsem se já v jeho věku vypořádat nemusel: s tíhou vlastního jména.

Musí ukázat, že si také zaslouží pozornost, a věřím, že si ho lidé zapamatují přes jeho křestní jméno. Problém je, že máme velmi podobné tváře, a tak si nás fanoušci často pletou a myslí si, že jsme jedna a tatáž osoba!“

Uvidíme, zda Ethan napodobí svého staršího bratra a stane se v budoucnu pevnou součástí prvního týmu PSG. Talent a schopnosti na to zjevně má, ale nesmí usnout na vavřínech a musí na sobě dál tvrdě pracovat.

A kdo ví, třeba za pár let uvidíme toto bratrské duo bojovat bok po boku ve francouzských národních barvách. Kombinace inteligentního tvůrce hry ve středu pole a rychlonohého zabijáka v útoku může být pro soupeře velmi nebezpečná.