4. 12. 2022

Až 7 hvězd PSG na odchodu, aby bylo na plat Messiho!

Až sedm hráčů Paris Saint-Germain by údajně mohlo být v lednovém přestupovém období prodáno, aby se financovaly mzdy Lionela Messiho. Patří mezi ně mimo jiné Sergio Rico, Rafinha a Mauro Icardi.

PSG bylo v letním přestupovém období před začátkem sezony 2021-22 velmi aktivní. Giganti Ligue 1 podepsali smlouvy s hráči jako Messi, Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma a Achraf Hakimi, aby posílili svůj tým.

Tyto superhvězdné podpisy však znamenaly pro PSG obrovské navýšení mzdového rozpočtu a zároveň posílily na jejich poměry příliš velký kádr. Podle deníku Mirror činí mzdové náklady PSG v současné době 300 milionů eur, přičemž nejvíce si vydělá Messi, a to přibližně 41 milionů eur ročně.

To přimělo PSG k tomu, aby v nadcházejícím lednovém přestupovém období vyřadilo některé okrajové hráče. Prvním jménem, které by mělo opustit Parc des Princes, je brankář Sergio Rico. Osmadvacetiletý Španěl se od příchodu Keylora Navase a Gianluigiho Donnarummy potýká s problémy, aby si našel stálý herní čas.

Dalším velkým odchodem by mohl být odchod záložníka Rafinhy. Bývalá hvězda Barcelony by mohla PSG opustit, aby mohla pravidelně nastupovat v základu v jiném ambiciózním týmu.

Největší hvězdou, o které se hovoří, že je na odchodu z PSG, je však útočník Mauro Icardi.

Osmadvacetiletý útočník se po příchodu Lionela Messiho propadl v hierarchii hráčů. Icardimu se nepodařilo vytlačit Messiho, Neymara a Mbappého z předních pozic PSG a v této sezoně si připsal pouze šest startů v Ligue 1.

Mezi další hráče, kteří jsou spojováni s odchodem z PSG, patří například Colin Dagba, Layvin Kurzawa, Abdou Diallo a Eric Junior Dina Ebimbe.

Lionel Messi má za sebou pomalý rozjezd kariéry v PSG

Lionel Messi přišel do PSG v letním přestupovém období z Barcelony zdarma. Sedminásobný držitel Zlatého míče však ve francouzské metropoli začíná pomalu.

Messi v 15 vystoupeních za PSG ve všech soutěžích vstřelil šest gólů a poskytl pět asistencí. Za zmínku však stojí, že pět z těchto šesti gólů padlo v Lize mistrů. Čtyřiatřicetiletý útočník se v Ligue 1 snaží najít konzistenci a v lize skóroval pouze jednou.

Lionel Messi však v Ligue 1 pomalu obrací svou formu. V posledních pěti zápasech odehrál 34letý útočník celých 90 minut a zdá se, že začíná být konečně zase při chuti. Jeho ofenzivní statistiky jdou nahoru a PSG má všechny důvody se domnívat, že v příštích dvou sezonách bude právě Messi její klíčový hráč.

Zdroj: Sportskeeda.com

Instagram did not return a 200.