TOP 5 potenciálních soupeřů pro Conora McGregora po jeho návratu

#3. Conor McGregor vs. Max Holloway 2

Pokud se UFC rozhodne pro McGregorovo návratové utkání vydat jiným směrem, Max Holloway je soupeř, který by dával smysl. Bývalý šampion pérové váhy má za sebou neuvěřitelné vítězství nad Yairem Rodriguezem a v blízké budoucnosti by si mohl vysloužit další příležitost získat titul UFC v pérové váze.

Ačkoli je Holloway považován za uchazeče č. 1 v pérové váze, zdálo se, že je otevřenější přijmout i jiné zápasy. Místo toho, aby usiloval o trilogický souboj s Alexanderem Volkanovskim, který ho již dvakrát porazil. Holloway naznačil, že by mohl mít ambice utkat se v lehké váze.

Vzhledem k tomu, že McGregor se stále zotavuje ze zranění, mohl by Holloway využít čas na zotavení a aklimatizaci svého těla v nové váhové kategorii. Holloway se v lehké váze naposledy představil v roce 2019, kdy bojoval s Poirierem o prozatímní titul šampiona UFC v lehké váze.

Podobně jako v případě McGregorových odvet s Poirierem se i první zápas s Hollowayem odehrál v pérové váze na začátku kariéry obou zápasníků. Bylo by zajímavé sledovat, jak by odveta mezi McGregorem a Hollowayem dopadla. Holloway se od jejich prvního zápasu vyvinul a stal se výrazně lepším útočníkem, takže by to byl zábavný slugfest.

Vzhledem k tomu, že Hollowayův odkaz je ve váze do 145 liber velmi pevný, možná bude chtít usilovat o další pás, kterým by svůj odkaz rozšířil. Conor McGregor mezitím nedávno zveřejnil video, na němž se zdá, že se dívá na „Blessed“ přes televizní obrazovku.

#2 Conor McGregor vs. Jorge Masvidal

Dalším možným soupeřem Conora McGregora, který by byl zajímavým zápasem, je Jorge Masvidal. McGregor vs. Masvidal v hlavním zápase by byl pro UFC obrovský úspěch. Mnozí se domnívají, že McGregor vs. Masvidal by pro propagaci stanovil nové rekordy v návštěvnosti.

McGregor projevil zájem o zápas s „Gamebredem“ poté, co prezident UFC Dana White slavně odmítl myšlenku jejich vzájemného zápasu. Během tiskové konference White zmínil, že Masvidal je podle něj na McGregora příliš velký a že bývalý šampion dvou divizí do polotěžké váhy nepatří.

McGregor i Masvidal patří k největším tahákům propagace a jejich osobnosti by se postaraly o zábavnou podívanou. Masvidal v současné době prohrál dva zápasy, v nichž nestačil na šampiona UFC ve velterové váze Kamarua Usmana.

V závislosti na tom, co s Masvidalem zamýšlí UFC do budoucna, by nebyl špatný nápad uspořádat zápas mezi nimi. Možná by UFC mohla udělat situaci zajímavější tím, že by do mixu přidala Masvidalův titul BMF.

#1 Conor McGregor vs. Nate Diaz 3

Na prvním místě seznamu soupeřů pro Conora McGregora, až bude mít povolení k návratu, je Nate Diaz. O trilogickém souboji mezi McGregorem a Diazem se mluví už od jejich odvetného zápasu na UFC 202. McGregor v odvetě zvítězil těsným většinovým rozhodnutím, přičemž rozhodčí zápas ohodnotili body 47-47, 48-47 a 48-47.

Mělo se za to, že trilogie je nevyhnutelná, protože oba bojovníci to mají mezi sebou 1:1. Tenhle zápas byl pro UFC vždy jednou z možností. Stejně jako předchozí dva zápasy by se trilogie s největší pravděpodobností odehrála ve welterové váze.

Načasování je zajímavé, protože Diazovi zbývá do konce smlouvy už jen jeden zápas. Pokud se rozhodne smlouvu brzy vypovědět a vyzkoušet si jinou organizaci, mohla by být McGregor-Diaz 3 promarněnou příležitostí.

Na druhou stranu, pokud Diaz podepíše s UFC novou smlouvu, dávala by trilogie největší smysl. UFC může trilogii považovat za ideální návratový zápas pro McGregora, což by mohlo Diaze přesvědčit, aby znovu podepsal smlouvu.