26. 5. 2024

TOP 5 potenciálních soupeřů pro Conora McGregora po jeho návratu

Conor McGregor je bezpochyby největším tahákem MMA. Už léta láme a zároveň stanovuje rekordy v návštěvnosti zápasů UFC. O jeho schopnosti přitáhnout pozornost svědčí i to, že McGregora stále vyzývají někteří z nejlepších bojovníků tohoto sportu, přestože je zraněný a má za sebou sérii porážek.

Slavný Ir se na sociálních sítích zapojil do několika ostrých výměn názorů, takže o potenciální soupeře nebude mít nouzi. Stále se očekává, že vynechá první polovinu roku 2022, takže léto bude rozumným termínem pro jeho návrat.

V tomto seznamu se podíváme na 5 možných soupeřů Conora McGregora, až dostane povolení k návratu do oktagonu UFC.

#5 Conor McGregor vs. Tony Ferguson

Seznam možných soupeřů Conora McGregora po jeho návratu začínáme Tonym Fergusonem. Populární „El Cucuy“ by byl skvělým zápasem, protože on i McGregor mají za sebou dlouhou historii. Zatímco McGregor si v roce 2017 dal od MMA pauzu, aby se utkal s Floydem Mayweatherem v boxerském zápase, Ferguson získal prozatímní titul šampiona UFC v lehké váze.

Vypadalo to, že zápas McGregor-Ferguson se uskuteční po McGregorově boxerském zápase s Mayweatherem, nicméně se tak nestalo. Ir přišel o titul kvůli neaktivitě, zatímco Ferguson přišel o prozatímní titul kvůli zranění. V důsledku toho byl šampionem UFC v lehké váze korunován Khabib Nurmagomedov, když na UFC 223 porazil Ala Iaquintu.

Vzhledem k tomu, že McGregor i Ferguson mají za sebou sérii porážek, je nyní ideální čas se k tomuto zápasu vrátit. „El Cucuy“ je stále jedním z nejpopulárnějších bojovníků v tomto sportu a McGregor je stále masivním tahákem pro diváky.

Styly boje McGregora a Fergusona by byly zajímavým soubojem. „The Notorious“ by měl výhodu v úderných výměnách, zatímco Fergusonův neortodoxní styl by pro něj mohl představovat problém, pokud by „El Cucuy“ dokázal přenést zápas na zem.

#4. Dustin Poirier vs. Conor McGregor 4

Další možností pro Conora McGregora po jeho návratu je čtvrtý zápas s Dustinem Poirierem. Vzhledem k tomu, jak skončily jejich dva zápasy v roce 2021, se může zdát nepravděpodobné, že se čtvrtý zápas uskuteční.

Nicméně následky jejich trilogického zápasu by mohly UFC přimět k rezervaci čtvrtého zápasu. Koneckonců trilogický zápas skončil zastavením ze strany lékaře, na rozdíl od jejich dvou předchozích zápasů, které skončily rozhodujícími knockouty. Prezident UFC Dana White dokonce médiím řekl, že je otevřený rezervaci čtvrtého zápasu, až se McGregor vrátí.

To, zda bude Poirier McGregorovým prvním soupeřem po jeho návratu, bude záležet na tom, co se stane na UFC 269. Poirier má v hlavním zápase vyzvat Charlese Oliveiru v boji o pás UFC v lehké váze. Pokud „Diamant“ neuspěje, čtvrtý zápas s McGregorem by se mohl uskutečnit hned poté, pokud by to časově vyšlo.

A ty 3 další?