9. 6. 2023

TOP 5 nejlepších hráčů Realu Madrid v roce 2021

Rok bez trofeje může být v knihách Realu Madrid považován za neúspěch, ale při bližším pohledu najdete více pozitiv než negativ. Zde je pět největších pozitiv, pět výrazných hráčů Realu Madrid v roce 2021.

#5 Luka Modrič

Jediný držitel Zlatého míče v Realu Madrid v současnosti, Luka Modrič, není ničím jiným než biologickou anomálií. Bývalá hvězda Tottenhamu Hotspur od svého přestupu v roce 2012 podává stabilní výkony a nezměnilo se to ani v roce 2021.

Modrič v roce 2021 zářil stejně jasně jako kdykoli předtím, téměř v každém zápase Realu Madrid, a to navzdory všem předpokladům.

Chorvat hrál po boku Toniho Kroose a Casemira v srdci zálohy Realu Madrid. Modrič byl zodpovědný za přenášení míče z jednoho konce na druhý a dělal to s neskutečnou lehkostí a nadhledem.

Jeho přihrávky byly jako vždy výjimečné, skvěle pokrýval létající pravé obránce Realu Madrid a šestatřicetiletý hráč se nikdy nebál střílet z dálky.

Real Madrid údajně pracuje na prodloužení Modričovy smlouvy o další rok. Vzhledem k jeho formě se domníváme, že je v nejlepším zájmu klubu uzavřít ji co nejdříve.

#4 Eder Militao

Léto 2021 bylo pro Edera Militaa nesmírně rušné. Brazilský reprezentant viděl, že Real Madrid přišel o své dva nejlepší střední obránce – Raphaela Varaneho a Sergia Ramose – a zoufale potřeboval někoho, kdo by toto vakuum zaplnil.

Militao, který podepsal smlouvu s Realem Madrid v roce 2019 z Porta, měl příležitost stát se užitečným, a přesně to v roce 2021 udělal.

Spolu s Davidem Alabou vytvořil Militao z Realu Madrid pevnou defenzivní jednotku. Brazilský internacionál je silný ve vzduchu, až obludně rychlý a nevybíhá do útoku, pokud to situace absolutně nevyžaduje.

V roce 2021 Militao opakovaně zachránil Realu Madrid kůži. Od klíčových zákroků až po zákroky na poslední chvíli, to vše bývalý hráč Porta zvládal s jistotou.

Obránce nastoupil do 39 z posledních 40 zápasů Realu Madrid a ve 36 z nich pomohl týmu vyhnout se porážce. Militao dokázal, že se jeho kritici mýlili, díky jistým výkonům v průběhu celého roku 2021 a Los Blancos budou doufat v další podobné výkony v roce 2022.

A ti 3 nejlepší?