23. 4. 2024

Nastoupí dnes Ronaldo proti Burnley?

Manchester United se bude chtít vrátit na vítěznou vlnu, protože v posledním zápase remizoval. Svěřenci Ralfa Rangnicka potřebovali ve druhém poločase vyrovnávací gól náhradníka Edinsona Cavaniho, aby zachránili bod proti devatenáctému Newcastlu United.

Sám Cristiano Ronaldo se proti Magpies prezentoval mimořádně tichým a neškodným výkonem. Střelec Rudých ďáblů se nedokázal prosadit a byl značně neefektivní.

Ronaldo si spolu s Brunem Fernandesem vysloužil také spoustu kritiky za to, že hned po zápase vyrazil do tunelu, aniž by zatleskal cestujícím fanouškům.

Manchester United se po tomto zápase nachází na sedmém místě Premier League. Na poslední místo zaručující účast v Lize mistrů ztrácí sedm bodů, ačkoli má dva zápasy k dobru. Pod vedením Rangnicka se jim také nedaří střílet góly, když ve třech ligových zápasech inkasovali pouze třikrát.

Přestože Cristiano Ronaldo pod německým taktikem skóroval ve třech zápasech pouze jednou, je velmi pravděpodobné, že proti Burnley nastoupí. V Rangnickově preferovaném systému 4-2-2-2 by se k portugalskému útočníkovi mohl přidat Mason Greenwood nebo Cavani.

Vzhledem k tomu, že Bruno Fernandes není pro zápas s Clarets k dispozici kvůli suspendaci, bude Manchester United potřebovat, aby byl Ronaldo v nejlepší formě.

Cristiano Ronaldo se do Manchesteru United vrátil v letním přestupovém období z Juventusu. Šestatřicetiletý fotbalista se okamžitě prosadil a hned v prvním zápase na Old Trafford vstřelil branku.

Ronaldo se blýskl zejména ve skupinové fázi letošní Ligy mistrů. V pěti zápasech skóroval šestkrát, včetně několika pozdních vyrovnání a vítězných gólů, a dovedl Rudé ďábly do vyřazovacích bojů jako lídr tabulky.

Celkově se Ronaldo v 19 zápasech za Manchester United trefil třináctkrát a dvakrát asistoval. I když se ještě musí plně usadit v systému dočasného šéfa Rangnicka, je jen otázkou času, kdy začne opět střílet góly pro radost.