16. 4. 2024

TOP 10 nejlepších útočníků v roce 2021!

Navzdory extrémně nabitému programu a vysoké míře rizika někteří z útočících hráčů splnili svá očekávání a někdy je dokonce překonali. Je spravedlivé, aby se těmto hráčům právem dostalo uznání, které si zaslouží. V této souvislosti se podívejme na nejlepší útočníky v roce 2021.

#10 Harry Kane (Tottenham Hotspur)

Anglický kapitán sice není v této sezóně v nejlepší formě, ale v první polovině roku 2021 se mu dařilo. Harry Kane je v Premier League konzistentním střelcem a v minulé sezóně se stal právoplatným držitelem Zlaté kopačky.

Anglický útočník Tottenhamu Hotspur vstřelil v minulé sezóně v lize 23 gólů.

Harry Kane vstřelil na Euru 2020 čtyři góly a významně se podílel na tom, že se Anglie dostala do finále turnaje.

Je jen otázkou času, kdy se superhvězda Spurs vrátí do formy a v roce 2022 se zařadí mezi střelce. Otázkou je, zda to bude stále v dresu Kohoutů z Londýna.

#9 Romelu Lukaku (Inter Milán a Chelsea)

Romelu Lukaku se v létě po dlouhých letech vrátil do Chelsea. Jeho návrat přišel po působivém a úspěšném působení v Interu Milán v Serii A.

Belgičan byl pro italské giganty obrovským hráčem, když jim pomohl vyhrát ligu po jedenáctileté pauze. Romelu Lukaku vstřelil v sezóně 2020-21 24 gólů v pouhých 36 vystoupeních v Serii A.

Levonohému útočníkovi se na Euru 2020 poměrně dařilo, když za Belgii vstřelil čtyři góly. Jeho forma v Chelsea sice nebyla taková, ale jakmile bude Lukaku plně fit a rozjede se, nebude trvat dlouho, než se zvedne.

#8 Dušan Vlahovič (Fiorentina)

Mladému Srbovi se během působení ve Fiorentině úžasně daří. Poté, co v minulé sezóně vstřelil v Serii A 21 gólů, vstoupil Dušan Vlahovič do nové sezóny s velkým sebevědomím.

Jednadvacetiletý hráč se může pochlubit přesnou levou nohou, výškou, silnou postavou a vynikajícími gólovými schopnostmi. V ročníku 2021-22 je na něj radost pohledět.

Vlahović v této sezoně v Serii A nastřílel už 16 gólů v pouhých 19 vystoupeních. Do konce sezony jich od něj jistě přijde ještě mnohem více. Je jen otázkou času, kdy si srbský útočník vyslouží přestup do některého z předních evropských klubů.

A ti další?