14. 7. 2024

TOP 5 nedoceněných hráčů v historii Liverpoolu

S hráči jako Mohamed Salah, Sadio Mane, Diogo Jota a Virgil van Dijk ve svých řadách se zdá, že Liverpool bude ještě nějakou dobu bojovat o největší trofeje. Ne vždy však měli hvězdami nabitý kádr. Hráči Liverpoolu v minulosti odehráli za klub skvělá období, ale zůstávali většinou bez povšimnutí.

V této souvislosti se pojďme projít po paměti a podívejme se na pět nejvíce podceňovaných hráčů Liverpoolu v éře Premier League.

#5 Lucas Leiva

Lucas Leiva se narodil v roce 1987 v brazilském městě Dourados. Prošel mládežnickými kategoriemi brazilského klubu Gremio, za který debutoval v roce 2005. Liverpool podepsal brazilského reprezentanta v roce 2007 za 5 milionů liber, což byla při zpětném pohledu výhodná nabídka. V Anglii hrál deset let, než v roce 2017 přestoupil do Lazia.

Leiva hrál především jako hluboký záložník nebo defenzivní záložník. Ačkoli většinu své rané kariéry odehrál ve středu pole, v poslední době bývalý hráč Liverpoolu kryl za Lazio záda ve středu obrany.

Brazilec je šikovný na míči, hbitý a ostrý při rozehrávce a umí vybrat správnou přihrávku. Na rozdíl od většiny ostatních Brazilců hraje hru s esencí jednoduchosti, což z něj dělá jedinečného záložníka.

Za Liverpool odehrál 346 zápasů, ve kterých vstřelil sedm gólů a na 21 přihrál. V roce 2012 s klubem vyhrál Ligový pohár a v roce 2016 s ním také skončil na druhém místě v Evropské lize. Jako opravdový oblíbenec fanoušků byl v roce 2011 vyhlášen hráčem roku Liverpoolu.

Leiva odehrál také 24 zápasů za Brazílii, ale v roce 2013 ukončil reprezentační kariéru. V současné době hraje za Lazio, které usiluje o umístění v první čtyřce Serie A.

#4 Jamie Carragher

Jamie Carragher se narodil v roce 1978 v anglickém městě Bootle. V Liverpoolu prošel mládežnickými kategoriemi a v seniorském týmu debutoval v roce 1996. Carragher, který je v 21. století raritou, odehrál za Liverpool celou svou profesionální kariéru.

Carragher za Liverpool nastoupil k 737 utkáním, v nichž vstřelil čtyři góly a u osmnácti asistoval. Poté, co Carragher začal svou kariéru jako útočný záložník a později přešel na post útočníka, vrátil se zpět do obrany.

Získal schopnosti, aby mohl hrát kdekoli na hřišti, ale s přibývajícím věkem se přesunul na pozici středního obránce. Bývalý hráč Liverpoolu byl nekompromisní obránce známý svou silou, vzdušnou zdatností a tvrdou bojovností.

Jamie Carragher má na svém kontě druhý nejvyšší počet startů za Liverpool a nejvíce vystoupení za klub (508) v éře Premier League.

Jamie Carragher vyhrál s Liverpoolem dva FA Cupy, tři Ligové poháry, jeden Pohár UEFA a jednu Ligu mistrů. Poté, co v roce 2013 ukončil kariéru, pracuje nyní Carragher jako fotbalový expert pro televizní stanici Sky Sports v jejích zápasových pořadech spolu s bývalým rivalem Garym Nevillem.

A ti 3 další?