29. 1. 2023

Superstar Chelsea je prý pod Tuchelem nespokojena!

Útočník Chelsea Romelu Lukaku je podle zpráv nespokojený se svou rolí pod vedením Thomase Tuchela. Belgický útočník se v srpnu vrátil na Stamford Bridge senzačním přestupem z Interu Milán za klubový rekord 97,5 milionu liber.

Do sezony vstoupil skvěle, ale Lukakuův pokles formy následovaný dlouhým výpadkem kvůli zranění hrozil, že jeho sezona skončí dříve.

V poslední době však útočník nastupuje spíše z lavičky, což je role, se kterou není spokojen, ačkoli Tuchel znovu zdůraznil jeho důležitost pro tým.

Německý manažer přislíbil, že Lukaku získá zpět svou pozici v základní sestavě, jakmile bude plně připraven. Hrdinské vystoupení osmadvacetiletého hráče proti Aston Ville v tomto týdnu by mu také mělo poskytnout podněty k zamyšlení.

Nicméně návrat pouhých šesti gólů v 17 zápasech ve všech soutěžích je známkou toho, že Lukaku podává nedostatečné výkony.

Pokud se jeho gólový průměr nezlepší, pak existuje možnost, že Lukaku může klidně opustit Stamford Bridge už rok po svém příchodu.

Chelsea se dnes večer představí v posledním ligovém zápase roku 2021 proti Brightonu a Lukaku bude doufat, že si připíše ještě několik gólů.

Lukaku prokázal Chelsea svou cenu poté, co nastoupil z lavičky při výhře nad Aston Villou, jednou skóroval a vybojoval penaltu. Ve Villa Parku byl v inspirativní formě a využíval své fyzické zdatnosti k šikanování obránců. Jeho výkon byl jistě vítanou podívanou pro fanoušky Chelsea.

Dosavadní průběh sezony mu ztěžuje řada zdravotních problémů (zranění kotníku a COVID-19), ale ještě není vše ztraceno.

Tuchel si dává velký pozor, aby hráče nepřetěžoval minutáží, a zdá se, že tato taktika funguje a hráč se pomalu vrací do formy.

Lukaku má ještě čas, aby dosáhl svého vrcholu, a ve svých 28 letech je momentálně v nejlepších letech.

Chelsea čeká v lednu přeplněný seznam zápasů, v plánu je trojzápas s Tottenhamem Hotspur a také ligové zápasy s Liverpoolem a Manchesterem City. Pro Lukakua je to další příležitost, jak se prosadit.

Instagram did not return a 200.