15. 6. 2024

Karel Brückner a jeho 5 nejslavnějších zápasů!

Pod kým že hrála Česká fotbalová reprezentace nejlepší fotbal? Odpověď většiny fanoušků je jasná: pod Karlem Brücknerem. Zkušený kouč dovedl Nedvěda, Kollera, Čecha a spol. na dva evropské šampionáty, když na jednom vybojoval bronz. Navíc má na svědomí i historickou účast na mistrovství světa.

#5 Německo – Česká republika 0:3, kvalifikace na Euro 2008

Českému týmu se v úvodu kvalifikace na mistrovství Evropy, které v roce 2008 hostilo Rakousko a Švýcarsko, příliš nedařilo. Brücknerův tým prohrál doma s Německem a poté remizoval ve Walesu. Ve střetu na německé půdě tak nebyl favoritem.

Češi však domácí tým zaskočili a po nebojácném výkonu zaslouženě zvítězili 3:0. Nakonec ovládli celou základní skupinu a postoupili z prvního místa.

#4 Česká republika – USA 3:0, MS 2006 (základní skupina)

Pouze jednou v historii samostatné České republiky se národní fotbalový tým dostal na mistrovství světa. Ale to bylo před 11 lety. Právě Brückner dovedl národní tým přes baráž s Norskem až na šampionát v Německu.

Češi začali turnaj dobře díky dvěma gólům Tomáše Rosického a jednomu Jana Kollera a v úvodním zápase porazili Američany. Následovaly však prohry s Ghanou a Itálií a turnaj pro ně skončil.

A ty 3 nejslavnější?